Svetový deň bábkového divadla 2018

21. 3. 2018

Od roku 2003 sa každoročne oslavuje Svetový deň bábkového divadla. Tento deň schválil Medzinárodný zväz bábkarov – UNIMA. Motto Svetového dňa bábkového divadla znie každý rok rovnako:
„Buďme objavení!
Chceme byť poznaní!
Zúčastnime sa!
Hovorme o bábkach!"

Múzeum bábkarských kultúr a hračiek, hrad Modrý Kameň ako jediné svojho druhu na Slovensku si každoročne pripomína deň, ktorý je venovaný tomuto čarovnému umeniu. Expozíciu bábkarských kultúr priblíži komentovaná prehliadka s kurátorkou v pravidelných hodinových vstupoch. V barokovej sále kaštieľa poodhalíme ďalšie tajomstvá divadla. V interaktívnom bábkovom predstavení o bábkach s názvom „Zhora, zdola, bábka volá" sa nám predvedú tradičné i netradičné bábky a porozprávajú niečo o svojom „živote". Predstavenie spojené s workshopom, ktoré si pripravili študenti bábkarskej katedry VŠMU v Bratislave, sa odohrá od 9:00 hod. každú celú hodinu. Kapacita sály je však obmedzená a je nutné sa na program rezervovať na nižšie uvedených kontaktoch.
Vstupné na bábkové predstavenie je 2 € alebo 2 kultúrne poukazy. V rámci celého dňa je prehliadka expozícií múzea zdarma.
Podujatie sa koná v stredu 21. marca 2018 od 9:00 hod do 15:00 hod. Posledný vstup do múzea bude o 14:00 hod. Viac informácií telefonicky na 047/24 54 100.

Plagát na stiahnutie. (JPG, 2,1 MB)