Čaj o štvrtej v múzeu


od 1. 10. 2017 do 25. 10. 2017


Októbrové posedenia v múzeu venované starším

Slovenské národné múzeum-Múzeum Bojnice v rámci mesiaca úcty k starším aj tento rok pripravilo podnetné posedenia pri šálke čaju doplnené o prehliadku zaujímavých častí zámku a diskusie na zaujímavé témy.

Múzeum pripravilo pre skôr narodených návštevníkov okrem ochutnávky lahodného čaju aj prehliadku exkluzívnych reprezentačných priestorov zámockého apartmánu. Návštevníci si budú mať možnosť prezrieť dve spálne – secesnú a neorenesančnú, tri salóny – modrý salón, ružový rokokový salón a zlatý rokokový salón, ako aj dve luxusné kúpeľne.

Priestory apartmánu sú zariadené v dobovom štýle – historickým nábytkom, obrazmi starých majstrov a vhodne zvolenými doplnkami. Interiéry nie sú súčasťou prehliadkovej trasy, sú využívané na slávnostné príležitosti, obchodné rokovania, zásnuby a dôverné rozhovory.

Stretnutia pri horúcom čaji sa budú konať každú októbrovú stredu so začiatkom o 16:00. Múzeum srdečne pozýva jednotlivcov i kolektívy. V prípade záujmu o podrobnejšie informácie alebo skupinové rezervácie môžu záujemcovia kontaktovať Oddelenie múzejnej komunikácie, marketingu a služieb návštevníkom na telefónnom čísle 046 / 5430 633.