Vianoce u Rusínov

A Kralický

21. máj  2016

Noc múzeí a galérií 2016 v SNM - MRK v Prešove

SNM – Múzeum rusínskej kultúry v Prešove sa aj tento rok zapojí do celosvetového podujatia „Noc múzeí a galérií“ v spolupráci s STM – Národnou kultúrnou pamiatkou Solivar v Prešove. Pre návštevníkov sme pripravili bohatý program na celý deň v sobotu 21. mája 2016.

 V čase od 10:00 hod. do 16:00 hod. v priestoroch sídelnej budovy múzea na ul. Masarykovej 20 v Prešove ponúkneme návštevníkom netradičné prehliadky na oboznámenie sa s kultúrou a životom Rusínov. Pre deti a mládež sú pripravené tvorivé dielne a ďalšie aktivity v rámci „Školy v múzeu“. Na svoje si príde každá veková skupina. O 11:00 hod. sa začne odborný seminár „Význam a prínos Vasiľa Sočku- Boržavina“, známeho kultúrneho dejateľa Rusínov v 20. storočí.

Program od 16:00 hod. ďalej pokračuje v priestoroch STM – Národnej kultúrnej pamiatky budovy Skladu Soli, Námestie osloboditeľov 4, Prešov – Solivar, s pokračovaním aktivít pre deti, rodičov či jednotlivcov. Lákadlom bude prehliadka zrekonštruovaného Skladu Soli s výkladom, výstup na klopačku o 19:30 hod., klasická prehliadka areálu múzea, nočný koncert skupiny MLOCI s ukončením podujatia o 23:00 hod. .pdf (PDF, 440,6 kB)