Čaro vianočných ozdôb

od 8. 11. 2017 do 14. 1. 2018


Blíži sa čas Vianoc, kedy v našich dušiach ožívajú tie najvzácnejšie city. Spomienky na vzácne chvíle vianočných sviatkov by v nás mali ostať čo najdlhšie. Aj preto, aspoň na krátku chvíľu, nechajte vianočný zhon za dverami a prijmite pohostinnosť SNM-Múzea ukrajinskej kultúry vo Svidníku, kde budete mať možnosť spoznať čaro múzejného predvianočného a vianočného obdobia.

Atmosféru zimných dní vo vianočne vyzdobenom interiéri výstavnej siene múzea umocníme výstavou neobyčajných ručne vyrobených a ozdobených vianočných gulí pod názvom Čaro vianočných ozdôb. Vernisáž uvedenej výstavy, na ktorú Vás srdečne pozývame, sa uskutoční v piatok, 8. decembra 2017 o 14.00 h. v budove SNM-Múzea ukrajinskej kultúry vo Svidníku na Ul. Centrálnej č. 258.

Blížiace sa Vianoce nebudete len vidieť, ale aj cítiť. Počas vernisáže budete mať možnosť privoniať k čerstvým koláčikom a medovníkom. Pripravené budú aj ukážky ich zdobenia v majstrovskom podaní pani Márie Molčanyiovej z obce Ladomirová. Veríme, že vôňa sladkostí a stromčeka, ozdobeného na spôsob našich babičiek, vo Vás prebudí tie najkrajšie emócie a nadchne na tvorbu vlastných vianočných ozdôb.

Počas celého sviatočného obdobia sme pre malých i veľkých pripravili aj tvorivú dielňu, kde si budete môcť vyrobiť vlastné ozdoby na stromček. Srdečne pozývame všetkých vás, školské skupiny, rodiny s deťmi do SNM-Múzea ukrajinskej kultúry vo Svidníku.

Výstava potrvá do 31.januára 2018.

Múzeum je otvorené:
utorok – piatok od 08.30 hod. do 16.00 hod.
sobota – nedeľa od 10.00 hod. do 16.00 hod.

Vstupné na výstavu:
Vernisáž zdarma,
1.00 € / dospeli,
0,50 € / deti
tvorivé dielne - 1 € / osoba


Tešíme sa na vás!

Kurátor výstavy:
PaedDr. Ladislav Puškár

Kontakt:
Dana Macková +421 54 245 10 06 dana.mackova@snm.sk