Prázdninová BábkoHerňa na hrade Modrý Kameň

od 20. 2. 2017 do 10. 3. 2017

Cez jarné prázdniny všetkých krajov od 20. februára do 10. marca 2017 sme pre vás pripravili Prázdninovú BábkoHerňu. Každý pracovný deň od 10:00 hod. do 14:30 hod. budeme tvoriť a vyrábať vždy niečo nové.

V Pondelok si Ušijeme rozprávku, takže si z látky ušijeme bábky maňušky rozprávkových postáv, ako Červená čiapočka, vlk a pod.
V utorok precvičíme Šikovné rúčky spolu s lektorkou kreatívnych kurzov Lindou, pomocou hudby, textilu a papiera budeme nielen relaxovať, ale vytvoríme aj vecičky do vašej izbičky.
Môže byť stredovek zábavný? Presvedčíme sa o tom v stredu, kedy nám rytier Feri ukáže, ako museli rytieri vyzerať, aké mali zbrane a čo všetko museli vedieť. Spolu si vyrobíme rytiersku prilbu.
Vo štvrtok sa prenesieme na karneval a zmeníme sa na nepoznanie pomocou vyrobených masiek.
Piatok bude venovaný výrobe hračiek a bábok. Počas každého dňa si budete môcť oddýchnuť pri krásnych rozprávkach Bol raz jeden zámoček, bol raz jeden hrad. Ešte stále to však nie je všetko!

Štvrtok 2. marca a 9. marca o 14:00 hod. nám ZUŠ z Modrého Kameňa zahrá maňuškové divadelné predstavenie Ako psíček s mačičkou piekli tortu.

Vstupné na tvorivé aktivity počas Prázdninovej BábkoHerne je 2 € na osobu, rodinná vstupenka (dvaja dospelí a dve deti) je 6 €.

Tešíme sa na vás.

Viac informácií na www.snm.sk, prípadne telefonicky na 0918 999 609, 047/24 54 100. Mgr. Katarína Hanková Jančeková kultúrno – propagačný manažér SNM – MBKaH hrad Modrý Kameň