Hrad Červený Kameň opäť otvára svoje brány verejnosti

od 6. 5. 2020

SNM-Múzeum Červený Kameň od 6. mája 2020 opäť otvára svoje brány verejnosti.
Od stredy 6. mája 2020 sa môžete poprechádzať po hradnom areáli a od piatku 8. mája 2020 môžete nazrieť aj do hradnej expozície. Komentované prehliadky na aké ste zvyknutí v súčasnosti žiaľ nebudú možné. Hradným interiérom sa však budete môcť, za určitých opatrení prejsť sami s textovým sprievodcom.
V máji nás môžete navštíviť počas pracovných dní od utorka do piatku v čase od 9.30 do 15.30 hod. a počas víkendov a štátnych sviatkov od 9.00 do 17.00 hod.
Hradné pivnice zatiaľ zostávajú zatvorené.

Ďakujeme, že ste nám zachovali svoju priazeň a tešíme sa na Vás!

Textový sprievodca v slovenskom jazyku na stiahnutie /pdf/

Potrebné bezpečnostné opatrenia v záujme ochrany zdravia návštevníkov, ako aj zamestnancov inštitúcie:
Vstup do objektov múzeí bude možný len s respiračnou ochranou tváre, v skupine maximálne 5 osôb. Návštevníci si povinne dezinfikujú ruky prostriedkom umiestneným pri vstupe do múzea. Pri pohybe v priestoroch múzea je odporúčaná ochranná vzdialenosť medzi osobami minimálne 2 metre. Na výpočet maximálneho počtu návštevníkov, ktorí sa môžu zdržiavať naraz v jednotlivých múzejných objektoch, bude použitý koeficient 25 m2/osoba. Skupinové prehliadky, lektoráty ani hromadné podujatia nie sú v súčasnosti v múzeách povolené. Spôsob prehliadky sa zároveň riadi internými pokynmi každého zo špecializovaných múzeí SNM.