Informácie pre návštevníkov


Vážení návštevníci,

z dôvodu opatrení proti šíreniu ochorenia Covid-19 Vás prosíme o dodržiavanie nasledujúcich opatrení:

● Do múzea vstupujte len s rúškom alebo podobnou ochranou horných dýchacích ciest. Rúško si neskladajte počas celej návštevy múzea.

● Pri vstupe použite dezinfekciu na ruky.

● Počet návštevníkov v budovách je obmedzený - prosím, počítajte s tým, že v Etnografickom múzeu môže byť nanajvýš 236 ľudí.

● Bezdotykovým teplomerom Vám zmeriame teplotu (ak by aj po opakovaných meraniach bola zvýšená, nemôžeme Vás pustiť na prehliadku). V pokladni si zakúpite vstupenky, platba je možná len v hotovosti.

● V priestoroch výstav a expozícií nie je povolené jesť a piť. (Rovnako Vás žiadame, aby ste sa nedotýkali vystavených predmetov).

● Dodržujte pokyny lektorov a zamestnancov múzea.

● Záhrada pri Slovenskom národnom múzeu v Martine je pre verejnosť prístupná s novým cenníkom od 1. 6. 2020 (dospelí – 1 €, ostatní a návštevníci múzea s platnou vstupenkou zadarmo).


Ďakujeme, že sa správate zodpovedne voči sebe i ostatným. Spolu to zvládneme!

Voľná nedeľa
V súlade s príkazom ministerky kultúry SR č. 15/2020 sa zavádza voľný (bezplatný) vstup do expozičných a výstavných priestorov Slovenského národného múzea každú prvú nedeľu v mesiaci. Prvý voľný (bezplatný) vstup sa uskutoční dňa 07. júna 2020.

Prístup do objektu pre návštevníkov ZŤP
Múzeum v súčasnosti bohužiaľ nemá bezbariérový vstup.

Návštevný poriadok
Návštevný poriadok Etnografického múzea nájdete po kliknutí na tento odkaz. (PDF, 387,2 kB)