Prázdninové dielničky

1. 2. 2019


Neseďte doma, prázdninujte v múzeu! V piatok 1. februára 2019 Vás radi uvidíme v Múzeu Andreja Kmeťa alebo v Etnografickom múzeu, kde sme nielen pre prázdninujúcich návštevníkov pripravili tvorivé dielne.

Do Múzea Andreja Kmeťa za zvieratkami 

Prečo je les v zime tichý a tak trochu tajomný? Môže za to zimný spánok zvierat a migrácia vtáctva. Poďte s nami do Múzea Andreja Kmeťa (10.00 – 16.00 hod.) na pomyselnú zimnú návštevu do našich lesov za zvieratkami. Polročný prázdninový deň môžu najmladší návštevníci stráviť v tvorivých dielničkách výrobou vtáčej búdky z papiera. Dozvedia sa aj to, čo je migrácia či hibernácia a ako môžeme prírode pomôcť aj my ľudia, napríklad prikrmovaním vtáctva. Pre starších školákov bude pripravený malý vedomostný kvíz, pre najmenších zvieracie vystrihovačky a omaľovanky. 

Viac informácií

V Etnografickom múzeu tradične

V Etnografickom múzeu Vás zoznámime s tajmi tkania a túto techniku si budete môcť vyskúšať na malých krosienkach. Okrem tkania predstavíme ešte jednu techniku, pomocou ktorej sa zhotovoval odev alebo odevné doplnky. Zápästky pletené na drevenej forme sa v minulosti využívali na ochranu zápästia, stiahnutie širokého rukáva mužskej košele pri práci, prípadne ako ozdoba sviatočného odevu. Ako sa plietli, sa dozviete počas tvorivých dielní od 10.00 do 15.00 hod.

Bližšie informácie:

Múzeum A. Kmeťa
Mgr. Slávka Straková,
043/ 24 55 113

Etnografické múzeum
Ing. Vlasta Kozáková,
043/ 41 310 11