Víkend otvorených parkov a záhrad

od 1. 6. 2019, 18:00 do 2. 6. 2019, 17:00

Záhrada Slovenského národného múzea v Martine sa už po druhýkrát zapojila do celoslovenského podujatia Víkend otvorených parkov a záhrad. V bývalej botanickej záhrade pri Etnografickom múzeu sa stretneme 1. a 2. júna 2019.

V sobotu si môžete vychutnať netradičné – večerné komentované prehliadky o 18.15, 20.00 a 21.45 hod. Záhrada bude osvetlená svetielkami, no aby sme sa nepotkýnali, bude nutné si priniesť baterku alebo iný zdroj svetla.

Nie každý je nočná sova, preto máme prichystaný bohatý program aj na nedeľu 2. júna od 11.00 do 17.00 hod. Okrem komentovaných prehliadok o histórii záhrady a stromoch, ktoré v nej rastú, sa môžete tešiť aj na „Poznávačku". V nej si môžete zopakovať alebo preskúšať svoje vedomosti o stromoch, alebo sa naučiť čosi nové. Odborník Vám však rád poradí aj s inými rastlinami.
Nielen tí najmenší si budú môcť vyskúšať svoje zručnosti v tvorivých dielničkách vo vnútri budovy múzea.

Pre tých, ktorí sú trpezliví, sme pripravili záhradnícku mačku vo vreci. V tajomnom vrecúšku budú ukryté semienka byliniek, ale aj kvitnúcich rastlín. Akých? To sa dozviete až po zasadení!

Prírodovedcov určite zaujmú aj mäsožravé rastliny a tropické orchidey. Ich pestovatelia Vám radi zodpovedajú na všetky zvedavé otázky a určite prinesú aj niečo na predaj.

Živenka – Bylinky z Turčianskej záhradky nám prinesie a predstaví viaceré turčianske bylinky a zdravé produkty, ktoré z nich vyrába.

Radi by sme ale vyskúšali aj niečo netradičné. Poznáte „Plant swap"? Ide o jednoduchý princíp – donesiete svoju rastlinu a vymeníte ju za inú!

Tešíme sa na Vás v záhrade!

Majiteľov psíkov poprosíme, aby ich počas podujatia nechali doma. Organizátor si vyhradzuje právo na zmenu programu.

Udalosť na Facebooku: https://www.facebook.com/events/700775703712080/

SOBOTA 1. 6. 2019 (18.00 – 23.00), vstupné 2 €/1 €
Večerné prehliadky záhrady – o 18.15, 20.00, 21.45 hod.
Podujatie začneme tentokrát netradične. V sobotu sa po záverečných hodinách múzea otvoria brány záhrady, kde si spolu povieme o histórii tohto čarovného miesta a taktiež si ukážeme zaujímavé druhy rastlín a stromov, ktoré v nej rastú. Spestrením budú opäť čarovné záhradné svetielka, no s pribúdajúcou hodinou bude určite potrebné si priniesť aj vlastné baterky, lampášealebo iný zdroj svetla.

NEDEĽA (11.00 – 17.00), voľná nedeľa
V nedeľu pokračujeme s denným programom. Môžete sa tešiť na tvorivé dielničky, ale aj náučné aktivity, kde sa hravou dozviete o tradičných ale aj netradičných rastlinách v záhrade a jej okolí.
Najmä malí prírodovedci sa môžu taktiež tešiť na prezentáciu mäsožravých rastlín ale aj denné komentované prehliadky záhrady. Živenka-Bylinky z Turčianskej záhradky nám ukáže čarovné bylinky a produkty, ktoré je z nich je možné vyrobiť.