Netradičné jazzové trio v kaštieli v Dolnej Krupe

11. 4. 2019, 18:00


Slovenské národné múzeum – Hudobné múzeum v kaštieli v Dolnej Krupej pripravilo pre verejnosť koncert s názvom Netradičné jazzové trio, ktorý sa bude konať dňa 11. apríla 2019 o 18.00 h vo freskovej sále. Vstupné je v cene vstupenky do múzea.

V kaštieli známom „beethovenovskou tradíciou" (pôsobil tu fenomenálny hudobný skladateľ Ludwig van Beethoven ako učiteľ hudby mladých kontes Brunsvikových a pri jazere v kaštieľskom parku skomponoval Sonátu mesačného svitu pre svoju lásku Giuliettu Guiciardi – neter majiteľa panstva) múzeum usporadúva koncerty a vystúpenia hudobníkov z regiónu, Slovenska aj medzinárodných hudobných telies.

Vo štvrtok 11. apríla 2019 v kaštieli zahrá zaujímavé jazzové trio, ktoré sa zrodilo v roku 2017 ako zoskupenie českých a slovenských „jazzmanov". Tvoria ho dvaja slovenskí hudobníci – saxofonistka Michaela Turcerová, študentka Akadémie múzických umení v Prahe a gitarista Štefan Szabó, spolu s českým bubeníkom Petrom Macečkom (obaja z Janáčkovej akadémie múzických umení v Brne). Ich repertoár tvoria najmä pôvodné skladby, ako aj jedinečné aranžmány jazzových štandardov a skladby súčasných skladateľov. Počas svojej existencie vystúpila Trojica Szabó / Turcerová / Maceček na mnohých koncertných turné v Českej a Slovenskej republike.

Viac informácií o podujatí:
alena.kratka@snm.sk;
+ 421 033 24 53 131;
+ 421 917 839 555;
www.snm.sk/kdk