Posledné dotyky leta v kaštieli v Dolnej Krupej

21. 9. 2018


V Slovenskom národnom múzeu-Hudobnom múzeu v kaštieli Dolná Krupá sa v piatok 21. septembra 2018 o 17.00 h uskutoční komentovaná prehliadka historického parku s názvom Posedné dotyky leta. Podujatie je súčasťou XXV. ročníka Dní európskeho kultúrneho dedičstva. 

Prehliadka priblíži hudobnú tradíciu a život majiteľov kaštieľa – šľachtických rodov Brunsvik – Chotek a obdobie pôsobenia Ludviga van Beehtovena v Dolnej Krupej. Počas prechádzky sa návštevníci v sprievode lektora zoznámia s najzaujímavejšími miestami historického parku a v prípade dobrého počasia bude pre nich pripravená ochutnávka Trnavskej medoviny od firmy Apimed v „tajuplnej" jaskyni – Grotte v areáli parku. Rovnako sa záujemci môžu tešiť na hudobné vystúpenie Country folk v podaní gitarového dua Ľubomíra Konečného a Vladimíra Machalu z Trnavy. 

Dni európskeho kultúrneho dedičstva 2018, ktoré sa konajú od 1. do 30. septembra 2018, vznikli z iniciatívy Rady Európy a Európskej komisie. Základným cieľom podujatia je prehĺbiť záujem občanov Slovenskej republiky o kultúrne dedičstvo a jeho ochranu, zvýšiť kultúrnu identitu národa cez sprístupnenie bežne prístupných aj neprístupných pamiatok „v inom svetle". Podujatie sprevádzajú odborné semináre, prednášky, výstavy, turistické aktivity, súťaže, hry a iné aktivity, ktoré súvisia s historickým prostredím a jeho hodnotami. Do tohtoročného XXV. ročníka sa zapája takmer 50 štátov Európy.  

Viac info o podujatí: 
alena.kratka@snm.sk;
+ 421 033 24 53 131;
+ 421 917 839 555;
www.snm.sk