Kontakty

Informácie o rezervácii programov
Všetky vzdelávacie programy je potrebné si vopred objednať a dohodnúť. Termín a konkrétny program je potrebné si rezervovať telefonicky alebo e-mailom minimálne tri dni vopred. V čase otváracích hodín je zabezpečená stála lektorská služba. Žiadosť o lektorský výklad v cudzom jazyku je potrebné nahlásiť vopred.

Kontakt
PhDr. Jaroslav Hanko
SNM-Múzeum bábkarských kultúr a hračiek hrad Modrý Kameň
Zámocká 1,
992 01 Modrý Kameň
tel.: +421 47 2454 100, +421 918 999 609
e-mail: hanko@snm.sk
web: www.snm.sk

Ako sa k nám dostanete 
Múzeum sídli v areáli hradu Modrý Kameň, ktorý stojí nad rovnomenným mestom, na juhu stredného Slovenska, 50 km južne od Zvolena. K múzeu vedú dve prístupové komunikácie. V blízkosti múzea je parkovisko vhodné aj pre autobusy.

Servis
• predaj publikácií, propagačných materiálov a suvenírov v pokladni múzea
• možnosť využitia múzejnej knižnice
• občerstvenie v hradnej cukrárni

Čím je múzeum jedinečné a prečo sa ho oplatí navštíviť
Priamo v areáli múzea je počas letnej sezóny pre verejnosť otvorená hradná cukráreň, ktorá ponúka možnosť občerstvenia a príjemné posedenie v malebnom prostredí hradného nádvoria. V prípade záujmu o skupinové obedy je možnosť využiť objednávku v neďalekom hostinci Červené víno. V bezprostrednej blízkosti hradu sa nachádza prírodná rezervácia Modrokamenská lesostep a kultúrna pamiatka Kalvária. Návštevu múzea tak možno spojiť s príjemným oddychom v krásnom prírodnom prostredí.