Kontakty

Informácie o rezervácii programov
Programy je potrebné si rezervovať minimálne sedem dní vopred na uvedených kontaktoch. Lektorský sprievod Život na hrade si môžete objednať aj v anglickom jazyku. V prípade programu s pracovným listom je potrebné, aby si každý žiak priniesol ceruzku alebo pero. Hrad nie je vykurovaný.

Kontakt
Daniel Domorák, SNM-Múzeum Červený Kameň
Hrad Červený Kameň, 900 89 Častá
tvorba vzdelávacích proramov, bližšie informácie, spätná väzba: daniel.domorak@snm.sk
rezervácie programov: objednavky-mck@snm.sk
tel. č.: 033/245 51 03, 033/690 58 03, 033/245 51 10
web: www.snm.sk, www.hradcervenykamen.sk

Ako sa k nám dostanete
Najlepšie sa do múzea dostanete autobusom SAD. V obci Častá v okrese Pezinok treba odbočiť podľa dopravného značenia (hnedé značky) smerom do Malých Karpát. Po dvoch kilometroch vás asfaltová cesta privedie k hradu.
Parkovisko pri hrade (aj pre autobusy) je nestrážené a bezplatné. Ľahké občerstvenie je možné v kaviarni na nádvorí, kompletný obed v reštaurácii Taverna pod baštou vo vonkajšom predhradí.

Servis
• bezplatné parkovanie pri hrade (aj pre autobusy)
• možnosť ľahkého občerstvenia v kaviarni na nádvorí, kompletný obed je k dispozícii v reštaurácii Taverna pod baštou vo vonkajšom predhradí

Čím je múzeum jedinečné a prečo sa ho oplatí navštíviť
Múzeum sídli na hrade v Malých Karpatoch, ktorý má ako jediný na Slovensku v takej veľkej miere zachovaný obranný systém z druhej polovice 16. storočia. Prehliadkou hradného paláca si návštevník môže urobiť obraz o tom, ako bývala šľachta od 16. storočia po začiatok 20. storočia. Na vonkajšom predhradí sídli Sokoliarsky dvor ASTUR, ktorý ponúka i letové ukážky so sprievodným výkladom (tel.: 033/6905827, 0903 459 209). Na lúkach pod hradom si môžete urobiť piknik alebo si tu odpočinúť. V blízkom okolí hradu sa dá urobiť krásna prechádzka k pohrebnej kaplnke či k iným zaujímavým miestam, na ktoré vás privedie textový sprievodca Okolohradná potulka. Môžete si ho zakúpiť v pokladnici na nádvorí. Na hrade a v jeho bezprostrednom okolí sa dá príjemne a podnetne stráviť celý deň.