Kontakty

Informácie o rezervácii programov
Program je potrebné si rezervovať telefonicky alebo e-mailom minimálne týždeň vopred. Školám a predškolským zariadeniam sme k dispozícii aj každý pondelok, keď sú expozície pre individuálnych návštevníkov zatvorené. Prednášky, lektorské sprievody, vzdelávacie programy a tvorivé dielne je možné rôzne kombinovať a vytvoriť program na celé predpoludnie.

Kontakt
Mgr. Lenka Bischof, PhD.
SNM – Múzeum Betliar
Kaštieľna 6, 049 21 Betliar
e-mail: lenka.bischof@snm.sk
tel.: +421 58 198 31 18
web: www.snm.sk

Ako sa k nám dostanete?
Kaštieľ Betliar
autobusom z Rožňavy smerom na Dobšinú/Poprad, kaštieľ sa nachádza v obci Betliar približne 400 m severovýchodne od autobusovej zastávky. Pred areálom kaštieľa je parkovisko.
Hrad Krásna Hôrka
autobusom smerom na Košice a Rožňavu, hrad leží v obci Krásnohorské Podhradie, približne 2 500 m severne od autobusovej zastávky pri hlavnej ceste. Pod hradom je veľké parkovisko s vybudovanou infraštruktúrou.
Mauzóleum v Krásnohorskom Podhradí
smer Rožňava – Košice, mauzóleum leží priamo pri hlavnej ceste, približne 1 200 m východne od autobusovej zastávky v obci Krásnohorské Podhradie.

Servis
Keď organizujete celodenný školský výlet, je možné zabezpečiť pre žiakov program na celé dopoludnie a časť popoludnia. V prípade záujmu vám naši pracovníci pripravia program ušitý na mieru podľa vašich časových možností. V blízkosti kaštieľa Betliar sa nachádza penzión, reštaurácia, chatová oblasť a kemping, kde si školy môžu zabezpečiť ubytovanie a celodennú stravu. K dispozícii je tiež neďaleké futbalové ihrisko s miestom na sedenie upraveným na piknik a grilovanie (otvorené ohnisko, prístrešok). Ubytovacie kapacity pre menšie skupiny máme k dispozícii aj v areáli kaštieľa v Betliari. Pre pedagógov ponúkame možnosť získať dodatočný didaktický materiál, pomocou ktorého si môžu deti zopakovať a upevniť vedomosti získané počas návštevy múzea.

Čím je múzeum jedinečné a prečo sa ho oplatí navštíviť
Múzejné expozície v kaštieli Betliar a na hrade Krásna Hôrka sprostredkujú žiakom a študentom autentický pohľad na život, bytovú kultúru a staviteľstvo uhorskej šľachty v minulosti. Interiéry hradu, kaštieľa a mauzólea sa zachovali takmer v pôvodom stave, v akom ich tu zanechali poslední majitelia – šľachtický rod Andrášiovcov. Spojením prehliadok všetkých expozícií múzea získa návštevník ucelený prehľad o najvýznamnejších členoch rodu Andrášiovcov, ich politických, hospodárskych, dobročinných aktivitách a zberateľstve. Vďaka vysokej historickej a umeleckej hodnote, ktorá sa spája s krásou okolitej prírody, patrí kaštieľ Betliar a hrad Krásna Hôrka k turisticky najatraktívnejším a najnavštevovanejším pamiatkam na území Slovenska.