Kontakty

Programy sú len pre skupiny objednané vopred aspoň 5 pracovných dní na e-mail: andrej.bendik@snm.sk alebo na tel č.: +421/43/245 51 11. Ako sa k nám dostanete

Múzeum Andreja Kmeťa sídli na Ulici A. Kmeťa 20 v prvej historickej budove Slovenského národné múzea z roku 1908, ktorá sa nachádza v centre mesta oproti hlavnej pošte, smer centrum – železničná stanica Martin. Centrum Martina má priame spojenie z Vrútok autobusmi MHD, ako aj zastávku diaľkových autobusových liniek na Jesenského ulici. Možnosti plateného parkovania sú priamo pri budove múzea, prípadne na Ulici A. Kmeťa a Kuzmányho ulici.

Servis
Predaj suvenírov, propagačných materiálov a kníh SNM a prehliadka expozícií so sprievodcom

Čím je múzeum jedinečné a prečo sa ho oplatí navštíviť
Múzeum sa špecializuje na výskum neživej a živej prírody Turca, čoho výsledkom je realizácia expozície Príroda Turca, kde sa návštevník dozvie podrobnosti o jednotlivých zložkách prírody. Daná expozícia predstavuje jeden z najkomplexnejších pohľadov v rámci expozičnej činnosti na strednom a severnom Slovensku. Expozičnú činnosť dopĺňa Kmetianum, kde je predstavená zbierkotvorná činnosť Andreja Kmeťa a zberateľov, ktorí svoje zbierky venovali vtedy vzniknutému múzeu. Okrem množstva iných zvierat, rastlín a skamenelín je vystavený aj osobný stôl Andreja Kmeťa.