Kontakty

Informácie o rezervácii programu:
Vzdelávací program si možno objednať najskôr 1 týždeň vopred na mailovom kontakte: lucia.fojtikova@snm.sk (za programy
v Bratislave), alena.krátka@snm.sk (za programy v Dolnej Krupej). Objednávka programu však musí byť potvrdená druhou stranou. Bez potvrdenia objednávka programu neplatí. 

Kontakt:
Mgr. Lucia Fojtíková
e-mail:  lucia.fojtikova@snm.sk
telefón: +421 918 906 787
web:     www.snm.sk

Ako sa k nám dostanete:
Hudobné múzeum sídli na Žižkovej ulici č. 18 v Bratislave. Na tejto ulici sídlia aj ďalšie tri múzeá SNM a to Archeologické múzeum, Múzeum kultúry Maďarov na Slovensku a Múzeum kultúry karpatských Nemcov. Návštevu múzeí možno spojiť (jednotné vstupné do všetkých múzeí). Žižkova ulica sa nachádza pod hradným kopcom pri nábreží Dunaja. Najbližšie zastávky MHD: zastávka autobusov a električiek pod Novým mostom (Most SNP), električky č. 4, 12, autobusy č. 70, 88, 29, 37, 80. Autobus č. 39 a 31 stojí pri pamätníku Chatama Sófera, ktorý je neďaleko múzea. Múzeum v súčasnosti ponúka výstavu Franz Liszt a jeho bratislavskí priatelia. Návštevníci majú okrem toho možnosť prezrieť si viaceré podujatia a výstavy vyššie zmienených troch múzeí. Okrem prehliadky podujatí štyroch múzeí môžu návštevníci stráviť svoj voľný čas príjemnou prechádzkou po nábreží Dunaja a obdivovať okolité dominanty mesta (Bratislavský hrad, Dóm svätého Martina, či unikátnu stavbu Nového mosta).

Obec Dolná Krupá sa nachádza 11 km severne od krajského mesta Trnava, asi 60 km od hlavného mesta SR Bratislavy. - individuálna doprava: z Trnavy: smer Jaslovské Bohunice, pri vychádzaní z mesta odbočka z posledného kruhového objazdu na Špačinskej ceste; cesta 3. triedy vedie priamo do Dolnej Krupej 11 km; od Senice: smerom na Trnavu po ceste 1. triedy č. 51, v obci Trstín za kostolom odbočka vľavo na Vrbové a Piešťany – cesta 2. triedy č. 502, ďalej prvá odbočka vpravo na cestu 3. triedy smerom na Hornú a Dolnú Krupú; od Piešťan: smerom na Trnavu, v Trnave smerom na Jaslovské Bohunice a ďalej ako smerom z Trnavy po ceste 3. triedy; od Vrbového, resp. Chtelnice: po ceste 2. triedy č. 502 na Vrbové a Trstín, za obcou Naháč odbočka vľavo na cestu 3. triedy smerom na Hornú a Dolnú Krupú. - hromadná doprava: autobusové spojenie z Trnavy z autobusovej stanice (susediacej so železničnou stanicou), zastávka č. 8

Čím je múzeum jedinečné a prečo sa ho oplatí navštíviť:
Hudobné múzeum má svoje priestory v malebnej historickej Brämerovej kúrii, obklopenej dominantami Bratislavy (pri prechádzke po upravenom nábreží môžu návštevníci obdivovať Dóm sv. Martina, Bratislavský hrad či Most SNP). 

Kaštieľ v Dolnej Krupej je jedinečný svojou architektúrou, históriou spojenou najmä s rodinou Brunsvikovou a tiež legendárnym príbehom návštevy hudobného skladateľa Ludwiga van Beethovena. V kaštieli sa postupne obnovuje slávna tradícia pestovania ruží, ktoré dopĺňajú tiché prostredie historického parku.