Informácie pre návštevníkovNávštevnícky poriadok na stiahnutie.
(PDF, 98,0 kB) 

Vážení návštevníci, 

z dôvodu prevencie pred šírením koronavírusu na Slovensku zatvárame na dobu neurčitú všetky špecializované múzeá SNM. Veríme, že náš krok, ktorý má pomôcť ochrániť to najcennejšie, čo máme – zdravie, oceníte a zachováte nám priazeň. Venujte v týchto dňoch svojmu zdraviu zvýšenú pozornosť. Veríme, že vás čoskoro znova privítame v našich expozíciách. O znovuotvorení múzeí SNM vás budeme informovať. 

Slovenské národné múzeum

Prístup do objektu pre osoby ZŤP:

Múzeum nie je vybavené bezbariérovým prístupom, nakoľko sa jedná o pôvodný interiér zámku. Napriek tomu je prístup pre imobilných návštevníkov bez asistencie možný na nádvorie hradu a do prízemných častí expozícií či výstav. Pri pohybe po interiéri zámku sú k dispozícii pracovníci múzea, keďže tu už treba prekonávať schody a prahy. 

Kde sa občerstviť
Hradný bufet sídli priamo v areáli, na nádvorí hradu, je tu možnosť rýchleho občerstvenia.

Hostinec Červené Víno sídli v meste Modrý Kameň na ul. Jarmočná a ponúka nápoje aj teplé jedlá.

Čo ešte môžete navštíviť
Modrokamenská kalvária sa nachádza priamo pred hradom, a je zapísaná v zozname národných kultúrnych pamiatok. Svojim umiestnením v krásnej prírode pri hrade púta pozornosť návštevníkov. Založená bola grófom Pavlom Balašom a jej popis a prvá zmienka pochádza z roku 1789. Výstup na ňu trvá pol hodinu.

Trúbiaci kameň je andezitová skala veľká asi 2m, vystupujúca zo sopečného brala, je v nej ručne vyrobená diera. Podľa povesti signály z Trúbiaceho kameňa slúžili na orientáciu Turkom. Nachádza sa v obci Sucháň vzdialenej od Modrého Kameňa asi 15 kilometrov.

Termálne kúpalisko Dolná Strehová, sa tiež nachádza v okrese Veľký Krtíš, medzi okresnými mestami Lučenec a Veľký Krtíš. Areál termálneho kúpaliska je v obci Dolná Strehová, ktorá je vzdialená od mesta Modrý Kameň a múzea 16 kilometrov.
Kde sa ubytovať...

Hotel Róza Koprovnica je vzdialený od Modrého Kameňa 5 km a nachádza sa za obcou Dolné Strháre. Ponúka možnosť ubytovania aj stravovania.