Poľovnícke dni

24. 9. 2011, 07:00

V sobotu 24. septembra 2011 sa uskutoční tradičné jesenné podujatie s nezabudnuteľnou atmosférou, ktoré vás opäť vtiahne do sveta poľovníctva a starostlivosti o naše lesy.

Podujatie je charakteristické jedinečnou súťažou vo varení poľovníckeho gulášu, v ktorej sa predstaví 15 poľovníckych združení a spolkov z Veľkokrtíšskeho regiónu. Každý z gulášov bude možné samozrejme ochutnať.

Nebudú chýbať ukážky z poľovníckej kynológie, slávnostné trúbenie trubačov, sokoliarske vystúpenie, súťaž v pílení dreva, módna prehliadka či tombola. Pre deti sme pripravili zaujímavé súťažné tvorivé dielne a poučné hry v rámci lesnej pedagogiky. Remeniádou budú pasované do poľovníckeho stavu, zastrieľajú si z historického luku či vzduchovky. Atmosféru bude dopĺňať ľudová i dychová hudba, ktorá zahrá na posedenie i do tanca. Do atmosféry Vás vtiahne aj vôňa gulášov, lokší, vareného vínka a iných poľovníckych špecialít.

Podujatie sa začína slávnostnou Hubertovou Sv. Omšou o 10:30.  

Súčasťou podujatia je aj odborný seminár na tému jelenej zveri, ktorý sa uskutoční v piatok 23. septembra v barokovej sále kaštieľa.  

Vstupné na podujatie je:
2 €   dospelí,
1 €   deti od 6- 25 rokov a dôchodcovia nad 70 rokov
0 €   deti do 6 rokov, ZŤP

Vstup do expozícií múzea a na sokoliarske vystúpenie za špeciálne zvýhodnené vstupné !

plagát (.PDF)