V moci temnoty - zážitková prehliadka

24. 8. 2019, 21:00

V sobotu 24. augusta 2019 sa na hrade v Modrom Kameni uskutoční podujatie V moci temnoty.

Od 21:00 hod. vás čaká zážitková prehliadka. Nebude taká, na akú ste zvyknutí. Väčšina prehliadky sa odohrá len s vašim svetlom, ktoré si musíte zabezpečiť sami, tak ako aj pevnú obuv. Zažite kaštieľ a park v tme! Na hrade Modrý Kameň nie sme sami. Sú tu aj tí druhí! Ak sa radi bojíte a milujete adrenalín, je to niečo pre vás.

Lektor vás povedie parkom a časťou kaštieľa, kde si vypočujete povesti ale aj skutočné príbehy o dávnych obyvateľoch hradu z rodu Balašovcov. Dozviete sa, ktorý z nich bol týraný a naopak, ktorý bol tyran. Prečo bol v roku 1424 oslepený nevinný hájnik a čo spájalo Žigmunda Balašu s nájomným vrahom Šmarhanom. Kto stál za zmiznutím Šimona Balašu a ako bola pomstená krutosť Imricha Balašu. Prečo sa dodnes kaštieľom ozýva erdžanie koňa a vrčanie psa?

Aby ste sa spamätali z tej hrôzy, na záver vás posilní pohár niečoho dobrého.
Zážitok z noci prehĺbi profesionálna Ohňová show Drsnošov, v podaní veselých profesionálnych hercov Duo Kyseli Krastafci. Show bude odohraná niekoľko krát za noc.

To ešte nie je všetko, každý návštevník podujatia môže vyhrať darčekové poukážky, prípadne ich niekomu darovať - na jazykový kurz v Online jazykovej škole HULAHULA (www.hulahula.sk) v celkovej hodnote 300 eur. To sa už oplatí!

Podujatie je vhodné pre dospelých a mládež od 12 rokov.
Koná sa v sobotu 24. augusta 2019 od 21:00 hod. do hlbokej noci.

Vstupné na podujatie je 3 € pre dospelých, 1,50 € pre študentov a dôchodcov.

plagát k podujatiu