Ako sa k nám dostanete?

Všetky expozície SNM-Múzea Betliar sa nachádzajú v okrese Rožňava v Košickom samosprávnom kraji.

Kaštieľ Betliar spoločne so sídlom SNM-Múzea Betliar nájdete v obci Betliar na trase Rožňava – Dobšiná (cesta 2. triedy č. 67). Z autobusovej zastávky v obci Betliar sa severovýchodným smerom popri Krivom potoku dostanete za 15 – 20 minút peši priamo k areálu kaštieľa Betliar. Pred kaštieľom sa nachádza spoplatnené parkovisko pre autá, autobusy a bicykle, ktoré spravuje obec Betliar. 

Hrad Krásna Hôrka leží v obci Krásnohorské Podhradie, osem kilometrov od Rožňavy na ceste medzi Rožňavou a Košicami (E58, E571). Hrad je vzhľadom na svoju polohu na kopci nad obcou veľmi dobre viditeľný. Z autobusovej zastávky v obci Krásnohorské Podhradie sa dostanete na hrad peši za 30 – 40 minút. Hrad leží severovýchodne od hlavnej cesty (cesta 3. triedy 549). Priamo pod hradom sa nachádza rozľahlé spoplatnené obecné parkovisko pre autobusy, autá a bicykle.

Mauzóleum Andrássyovcov v Krásnohorskom Podhradí leží priamo pri hlavnej ceste (E58, E571) na trase Rožňava – Košice na severovýchodnej strane v katastri obce Krásnohorské Podhradie. Oproti mauzóleu sa nachádza Strážny dom s malým provizórnym parkoviskom.