Múzeum Bojnice otvorené aj cez jarné prázdniny

od 15. 2. 2020, 09:00 do 8. 3. 2020, 18:00


Slovenské národné múzeum – Múzeum Bojnice je pre návštevníkov otvorené počas jarných prázdnin denne okrem pondelka v čase od 10.00 do 15.00 h. Návštevníci Bojnického zámku si môžu vybrať z troch druhov prehliadok.

Zámocký okruh približuje život šľachty. Pozostáva z Grófskeho bytu, Stredného hradu, hrobky rodiny Pálfiovcov, francúzskeho parku a jaskyne. Prebieha výhradne v sprievode lektora, ktorý návštevníkom poskytuje obsiahly lektorský výklad. Trvá približne 75 minút.

Galerijný okruh predstavuje to najzaujímavejšie zo zbierkového fondu múzea. Okruh zahŕňa priestory Stĺpovej siene, Huňadyho sály, priľahlých klubovní, zámockej kaplnky a zámockého apartmánu. Prehliadka prebieha so sprievodcom bez lektorského výkladu.

V prípade záujmu je možné absolvovať oba okruhy v rámci komplexnej prehliadky zámku, ktorú múzeum poskytuje za zvýhodnené vstupné.

V priebehu otváracích dní múzea je pravidelne o 11.00 h možné absolvovať prehliadku Bojnického zámku v anglickom jazyku bez potreby predchádzajúcej rezervácie.

Podrobnejšie informácie: www.snm.sk/mb a www.bojnicecastle.sk