U nás na stoličke nezaspíte!

5. 9. 2010, 15:15

V nedeľu 5. septembra o 15.15 Intarzia - obrazy na dreve vyložené...

     Toho roku už tretíkrát pokračujeme v druhom ročníku cyklu nedeľných rozprávaní. Túto nedeľu sa kurátorka zbierky historického nábytku, Ivana Janáčková, zameria na tému: Intarzia – obrazy na dreve vyložené.
Kvety, veže, šachovnice, svätice i bohyne - mozaiky zložené z rôznofarebných dýh, tenkých plátov kovov, perlete, ... na dreve, z ktorého je vyrobený náš nábytok zo 16. až 19. storočia. Zamierime na ne pozornosť, budeme sa venovať detailom a rozprávať o technike i majstroch intarzie.

Stačí keď budete stáť v nedeľu 5. septembra o 15.15 hodine pod jeleňom – teda pri fontáne s plastikou jeleňa na nádvorí hradu. Vstupenku si kupovať nemusíte – robíme to pre Vás zdarma.

Nevyhovuje Vám tento termín?
Po 5. septembri si môžete rozprávanie objednať na termín, ktorý si dohodnete na e-mailovej adrese cervenykamen@mail.t-com.sk, najlepšie 10 kalendárnych dní vopred, ideálne pre skupinu 4 až 16 osôb. Vstupné je 6€/osoba.

Za takých istých podmienok si môžete objednať i minuloročné rozprávania odborných pracovníkov múzea:
Zbiera, zbieraš, zbierame – historické zbrane
Trochu sme si ten náš dom/hrad prestavali
U Pálfiho (Pálffyho) doma v roku 1882
Každý má doma stoličku...
i dve tohtoročné rozprávania:
Portály – ráčte vstúpiť!
Červenokamenské zá/hrad/y

 

Kedy a o čom bude cyklus nedeľných rozprávaní pokračovať v roku 2010?
19. septembra o 15.15 Jatagány a iné zbrane do Európy prinesené, ktoré sú na hrade uložené
V zbierkach zbraní na šľachtických sídlach sa ocitli i zbrane vyrobené mimo Európy, či už ako vojenské trofeje alebo dary alebo suveníry z ciest. Sú iné, sú zaujímavé, majú svoje príbehy...

 

Srdečne Vás pozývame.