Informácie pre návštevníkov

Vážení návštevníci,

opatrenia, ktoré boli prijaté začiatkom marca v súvislosti s výskytom nákazy tzv. nového koronavírusu (Covid-19) na Slovensku, sa začínajú postupne uvoľňovať. A preto Vám môžeme s radosťou oznámiť, že naše múzeum je opäť otvorené pre Vás - našich návštevníkov.

Okrem našich stálych expozícií môžete ešte vzhliadnuť krásnu výstavu Krojované bábiky Slovenska, ktorá bude mimoriadne predĺžená pre verejnosť do 12. júla 2020. Bábiky to v izolácii v priestoroch múzea vydržali a trpezlivo čakajú na Vás, aby ste si ich prišli pozrieť a dozvedieť sa niečo zaujímavé o histórii vývoja krojov jednotlivých regiónov západného Slovenska.

Vážení návštevníci, veľmi sa na Vás tešíme u nás v múzeu!

Prístup do objektu múzea pre osoby ZŤP:
Bezbariérový prístup do Múzea kultúry Chorvátov je možný na prízemí. Stála expozícia múzea sa nachádza na poschodí, kde nie je možný bezbariérový prístup. Expozícia Múzea starej Devínskej sa nachádza na prízemí, kde je zabezpečený bezbariérový prístup. 

Voľná nedeľa
V súlade s príkazom ministerky kultúry SR č. 15/2020 sa zavádza voľný (bezplatný) vstup do expozičných a výstavných priestorov Slovenského národného múzea každú prvú nedeľu v mesiaci. Prvý voľný (bezplatný) vstup sa uskutoční dňa 07. júna 2020.