Za dverami SNM – Spišského múzea / Erb


Brány a dvere do múzea máme zatvorené a mnohí sme aj zatvorení doma. Čo sa môže skrývať za dverami? Nakuknite s nami za dvere Spišského múzea i Spišského hradu spolu s LEVOČSKOU BIELOU PAŇOU a celkom bezpečne. Ponúkame niečo pre deti i rodičov pre vyplnenie času, zábavu a možno sa aj niečo dozviete. Postupne budeme pod označením Za dverami pridávať články s úlohami, hlavolamy, zaujímosti. Jednotlivé hádanky si môžete stiahnuť, vytlačiť a so svojimi blízkymi lúštiť. Nech sa páči, otvárame dvere...  

Rodové erby 

Spišský hrad vlastnilo niekoľko významných majiteľov. Každý z nich mal vlastný erb. Aj dnes ho mávajú mestá a obce. Je to znak, ktorý ich charakterizuje a o rode či meste veľa prezrádza. Erby začali používať rytieri, ktorí si ich maľovali na svoje štíty, aby sa mohli lepšie rozoznávať pri bitkách, keď mali na sebe brnenie. 

Urob si svoj vlastný erb 

Zamysli sa, čo by Teba alebo Tvoju rodinu najlepšie charakterizovalo. Vymysli najvýstižnejší znak alebo niekoľko znakov s skús ich poskladať do Tvojho osobného alebo rodinného erbu. 

Pomôž si ukážkou v pracovnom liste, nižšie. 
Pracovný list na stiahnutie - tu (JPG, 1,2 MB)