Bienále ilustrácií Bratislava – BIB 2017

od 8. 9. 2017 do 29. 10. 2017


Bienále ilustrácií Bratislava (BIB) - slovenská výstava ilustrácií detskej literatúry, je jednou z najväčších svojho druhu na svete. Prvý ročník sa uskutočnil v roku 1967 a odvtedy sa koná v Bratislave raz za dva roky, vždy na jeseň. Predstavuje mozaiku najlepších ilustrácií detských kníh z celého sveta. Usporiadateľom je Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky a hlavným organizátorom - Bibiana, medzinárodný dom umenia pre deti.

Po polstoročí konania BIB mení miesto a 26. ročník sa uskutoční v sídelnej budove SNM. Tu sa realizuje hlavná súťažná expozícia prihlásených ilustrácií detských kníh z celého sveta, ako aj ťažiskové sprievodné výstavy BIB 2017 (Laura Carlin, Cao Wenxuan, Rotraut Suzanne Berner, Svetozár Mydlo). Konajú sa tu aj tvorivé dielne, premietania animovaných filmov a iné programy pre deti a verejnosť. Témou tohtoročného sympózia bude "UMENIE VERZUS KOMERCIA" Úloha umeleckej ilustrácie v dnešnom svete komercie. Originálne a nekonvenčné stratégie ilustrátorov. Tohtoročný BIB-UNESCO workshop Albína Brunovského sa ponesie v zamení ľudovej rozprávky.

Osobitné otváracie hodiny a vstupné
Hlavná súťažná expozícia BIB 2017 v sídelnej budove SNM bude pre návštevníkov prístupná v osobitných otváracích hodínách. Otváracie hodiny expozícií SNM-Prírodovedného múzea ostávajú nezmenené - otváracie hodiny SNM-PM.
Na výstavu je osobitné vstupné - vstupné BIB 2017, ktoré platí len na prehliadku súťažnej expozície BIB. Vstupné do expozícií SNM-Prírodoveného múzea ostáva nezmenené - vstupné SNM-PM

Sprievodné výstavy a programy BIB 2017
Konajú sa na rôznych miestach aj mimo sídelnej budovy SNM. Kompletný prehľad výstav a programov nájdete tu

Informácie a objednávanie na tvorivé dielne a programy
Tviorivé dielne a programy sú už do konca výstavy obsadené

Kontaky na organizátorov a realizátorov BIB 2017
Nájdte na http://www.bibiana.sk/sk