Nepremeškajte výstavy končiace v novembri 2018

od 2. 11. 2018 do 30. 11. 2018


November so sebou priniesol aj výstavy, ktoré máte možnosť navštíviť v danom špecializovanom múzeu poslednýkrát v tomto roku. Využite príležitosť a strávte novembrové dni v príjemnom prostredí špecializovaných múzeí SNM. 

Dovidenia v múzeu!

SNM-Múzeum Ľudovíta Štúra v Modre 
Štúrova 84, Modra 

Pavol Šima-Juriček. Okrúhliny
Trvanie: do 20. 11. 2018 

Pavol Šima-Juriček je všestranný výtvarníkom, venuje sa kresbe, maľbe, grafike, sochárstvu, šperku, dizajnu, kreslenému humoru i kurátorskej činnosti, ilustroval 7 kníh. Vystavoval nielen doma (Bratislava, Trnava, Pezinok, Modra, Piešťany, Michalovce, Prešov, Bardejov), ale i v zahraničí (Praha, Benátky nad Jizerou, Český Těšín, Riga, Krakov, Varšava, Budapešť, Taliansko, San Francisco či Singapur).Žije a pôsobí v Modre. 

Web: www.snm.sk/muzeum-ludovita-stura FB: SNM-Múzeum Ľ. Štúra v Modre


SNM-Múzeum židovskej kultúry 
Zsigrayova kúria 
Židovská 17, 
811 01 Bratislava 

Jose Andrés Lacko - Remembrance
Trvanie: do 27. 11. 2018

Jeho aktuálna výstava s názvom Remembrance sa zameriava na množstvo spôsobov, ako sa pamäť udržiava. Tradícia a súčasnosť vytvárajú cestu s mnohými odtieňmi, ktorá hovorí o komplexnosti nepretržitosti. Je to príbeh, ktorý reflektuje trvácnosť pamäti a životnej sily dívať sa dopredu. Dvadsaťštyri fotografií ukazuje tradičný a moderný spôsob pamäti.

Web: www.snm.sk/muzeum-zidovskej-kultury FB: SNM-Múzeum židovskej kultúry


SNM-Historické múzeum 
Bratislavský hrad, Bratislava 

Reklama a obchod 1918 – 1948
Trvanie: do 30. 11. 2018

Slovo reklama pochádza z fr. réclame, od fr. réclamér vo význame pripomínať, upozorňovať, doslova "opakovane volať" a aj táto výstava v tomto význame slova chce pripomenúť počiatky reklamy po rozpade Rakúsko-Uhorska až do roku 1948. Chce upozorniť na fenomén reklamy ako komunikačného prostriedku medzi predávajúcim a kupujúcim a súčasť každodenného života. Reklama nám zároveň rekleftuje dobu svojho vzniku a stáva sa tak dôležitým výpovedným atribútom doby. 

 

Videoprojekcia k výstave Zlatý vek Peterhofu
Trvanie: do 30. 11. 2018

Pri príležitosti zahájenia výstavy Zlatý vek Peterhofu bude každý štvrtok a piatok v časoch od 19.00 h do 02.00 h videoprojekcia animácie na stenu Bratislavského hrad. Premietanie bude v rovnakom čase až do začiatku adventu, tj. do 30. 11. 2018.
Privítajme cárovnú! 

Web: www.snm.sk/historicke-muzeum FB: Bratislavský hrad / Bratislava Castle


SNM-Múzeum ukrajinskej kultúry 
Centrálna 258, Svidník

Ukrajinské impresie
Trvanie: do 30. 11. 2018

Výstava predstavuje celkovo 40 obrazov. Zahrňuje výber diel ukrajinských umelcov, vytvorených na medzinárodných výtvarných festivaloch Galérie Andrej Smolák v Snine. Na výstave sa prezentujú autori: Sergej Biba, Natália Tarnaj, Sergej Raďko, Alina Zozulič, Svetlana Briňuk, Katarína Raďko, Ľudmila Korž-Raďko, Volodymyr Pavlyšin, Taras Korž, Olena Kondraťuk, Alexej Zinčenko, Daniel Kovač, Taras Usik, Zoltán Mička, Júlia Mironova, Alexander Chrapčov, Petro Foldessy, Lilia Kopolovets, Gabriel Buleca.

Web: www.snm.sk/muzeum-ukrajinskej-kultury FB: SNM-Múzeum ukrajinskej kultúry