Obrázky z výstavy


23. 11. 2021, 17:00

Reflexie slovenského architekta Pavla Paňáka k vybraným aspektom tvorby Alda Rossiho.

Jeden z najvýznamnejších československých architektov Pavol Paňák predstaví hviezdu talianskej architektúry Alda Rossiho, ktorého práca bola aj pre neho samotného obrovským zdrojom inšpirácie.

Podujatie sa koná v Slovenskom národnom múzeu v Bratislave, v priestoroch prebiehajúcej výstavy Aldo Rossi: Kresby a projekty, zostavenej z diel pochádzajúcich zo zbierok Nadácie Aldo Rossi a múzea Alessi v Omegne.

Pavol Paňák (1948) je jednou z najdôležitejších postáv súčasnej slovenskej architektúry. Je absolventom Fakulty architektúry STU v Bratislave. Pracuje spoločne s architektom Martinom Kusým, s ktorým projektovali novú budovu SND a sídlo Národnej banky Slovenska v Bratislave, jednu z dominánt hlavného mesta. Pavol Paňák je s Martinom Kusým podpísaný aj pod projektom priehrady v Gabčíkove a rekonštrukciou Slovenskej národnej galérie. Sú tiež autormi krásnych obytných budov, hotelov či multifunkčných priestorov, ako je napríklad Slovenské veľvyslanectvo v Berlíne. Pavol Paňák získal za svoju prácu aj množstvo zahraničných ocenení.

Vzhľadom na pandemické opatrenia je vstup len pre zaočkovaných. Svoju účasť potvrďte pomocou prihlasovacieho formuláru na stránke Talianskeho kultúrneho inštitútu: www. iicbratislava.esteri.it

Sprievodné podujatie k výstave Aldo Rossi. Kresby a projekty.