Čaj v múzeu. Inšpirácie Tomáša Hulíka

22. 11. 2018


V nedeľu, 25. novembra 2018 o 16.00 h, sa v sídelnej budove SNM koná ďalšie z cyklu podujatí Čaj v múzeu, s názvom Inšpirácie Tomáša Hulíka. Známy slovenský fotograf, dokumentátor návštevníkom porozpráva o námetoch, obľúbených témach a miestach svojej tvorby. Vstupné na podujatie je v cene vstupenky do múzea.

Viete ako sa fotografujú divoké zvieratá vo voľnej prírode? Ako vyzeral pokus o návrat rysích mláďat zo zoologickej záhrady späť do ich prirodzeného prostredia? Zaujímajú vás kuriózne snímky domestikovaných medveďov a vlkov z Maďarska na slovenskom salaši? Či čarovné zábery prírody a obľúbených miest zo Slovenska, pusty v Národnom parku Hortobágy, Neziderského jazera, Mongolska, Afriky?
Všetko o prírode, zvieratách ale aj momenty inšpirované človekom, máte možnosť spoznať objektívom fotografa, dokumentaristu a prírodovedca Tomáša Hulíka na stretnutí z cyklu
Čaj v múzeu, v sídelnej budove SNM, ktoré je sprievodným podujatím k jeho prebiehajúcej výstave Česko / Slovensko.
Posledný z výstavných projektov Slovenského národného múzea k oslavám 100. výročia vzniku spoločného štátu – Česko / Slovensko, vznikol v spolupráci s fotografmi Tomášom Hulíkom a Liborom Sváčkom. Prezentuje krásu prírody a kultúrneho dedičstva oboch našich národov, sto rokov po založení prevej Československej republiky. Predstavuje malú obrazovú mozaiku a pohľad do tváre moderných krajín, ozdobených historickými klenotmi, tradíciou, ale aj otvorenosťou voči Európe a svetu. Výstava Česko / Slovensko je pre verejnosť prístupná v sídelnej budove SNM na Vajanského nábreží 2 v Bratislave do 26. mája 2019.

Tomáš Hulík je slovenský fotograf dokumentarista a prírodovedec, ako sám o sebe hovorí – milovník divokej prírody a pôvabov Slovenska. Vyštudoval ekológiu a environmentalistiku na Prírodovedeckej fakulte UK v Bratislave. Založil a prírodovedeckú organizáciu LENS. Podieľal sa na vedeckej a fotografickej expedícii na ruský Ďaleký východ, ostrov Sachalin, Borneo, do Malajzie v Južnej Kórei, Indonézii, Mongolsku a Keni. Prednášal na svetových zoologických kongresoch, publikoval o živote bobrov, venuje sa životu rysov. Pôsobí ako režisér, kameraman a producent. Natočil niekoľko filmov o bobroch, ktoré vysielali kanály ORF, ZDF, Arte a Discovery Channel. V roku 2007 vytvoril v spolupráci s Pavlom Barabášom pre rakúsky kanál ORF dokument Vysoké Tatry – divočina zamrznutá v čase, ktorý získal veľa ocenení. Od roku 2008 pracoval na projekte Návrat rysov pre STV, ORF, NDR a slovenské Ministerstvo životného prostredia. V roku 2011 natočil film Cesty Slovenskom o krásach Slovenska. Roku 2015 dokončil dva nové filmy Zlatý orol a Divoké Slovensko a ako kameraman divočiny sa podieľal na nakrúcaní filmu Expedion into Reed - Neusiedlersee National Park.

Viac info:
www.snm.sk / Inšpirácie Tomáša Hulíka
www.facebook.com/slovenske.narodne.muzeum/


Mediálni partneri SNM: