Kvetinový a remeselnícky trh

25. 4. 2019


Aristokratické sídla, záhrady, parky aj interiéry boli vždy bohato zdobené kvetinami. Kvety ako súčasť okrasnej záhrady mali aj u Andrássyovcov veľkú tradíciu.

Slovenské národné múzeum – Múzeum Betliar preto každý rok začiatkom mája pripravuje pre svojich návštevníkov tradičný kvetinový trh spojený s remeselníckym jarmokom. Tohto roku sa podujatie koná 4. a 5. mája (sobota, nedeľa).

Návštevníci si budú môcť v areáli kaštieľa zakúpiť rôzne druhy letničiek na ozdobenie svojich terás, balkónov a bytov, taktiež bonsaje, sukulenty a remeselné výrobky. V sobotu 4. mája o 15.00 na pódiu pred kaštieľom privítame skupinu Slovak Tango, ktorí nám zahrajú melódie z prvej polovice 20. storočia. Vstup na koncert je bezplatný.

V nedeľu 5. mája bude pre návštevníkov vstup do kaštieľa bezplatný. Voľné vstupenky je potrebné si vyzdvihnúť v pokladni kaštieľa. Prehliadky budú z dôvodu bezpečnosti návštevníkov a zbierok v kaštieli organizované do skupín s obmedzeným počtom osôb (max. 35), v čase od 9.30 do 17.30 v štvrťhodinových intervaloch. Kaštieľ si tak v tento deň bude môcť pozrieť maximálne 1120 návštevníkov. 

Kontakt:
Judita Krajčiová,
tel.: 0918 686 634,
mail: judita.krajciova@snm.sk 


Mediálni partneri SNM: