Noc múzeí a galérií na hrade Modrý Kameň

9. 5. 2021


V sobotu 15. 5. 2021 sa bude konať medzinárodné podujatie Noc múzeí a galérií. Už druhý rok sa toto obľúbené podujatie, ktoré odkrýva tajomstvá a skryté komnaty, odohrá vzhľadom na epidemiologickú situáciu vo virtuálnom priestore – on-line pod záštitou prezidentky SR Zuzany Čaputovej. 

Pozývame Vás na premiéru bábkovej divadelnej rozprávky natáčanej v priestoroch Modrokamenského hradu v spolupráci s Divadlom ŠiBe „O tvrdohlavej princeznej a Jankovi Valibukovi". V rozprávke sa tvrdohlavá princezná postavila proti vôli svojho kráľovského otca. Ako vyrieši kráľovský otec situáciu? Čo na to urodzení nápadníci? Komu bude patriť srdce urodzenej princeznej? Modrokamenský hrad zažije skutočnú ľúbostnú zápletku, v ktorej budú padať slzy aj hrozby. 

Prostredníctvom netradičnej prehliadky nazvanej „Hradné múry – nemí svedkovia dôb minulých" sa s archeologičkou múzea zoznámime s históriou hradu od stredoveku až po novovek – od vzniku hradu až po premenu na barokovú záhradu. 

Sprístupníme Vám aj expozície formou virtuálnej prehliadky. V programe „Z múzea k Vám domov" absolvujete komentovanú prehliadku expozícií a výstav. 

Sledujte náš program z pohodlia domova on-line 15. mája od 15.00 do 24.00 hod na stránke: nmag.snm.sk a www.nmag. sk. 

V súlade s aktuálnymi protipandemickými opatreniami sprístupníme od 15. 5. 2021 expozície múzea v čase od 9:00 – 17:00 hod. Prosíme Vás o trpezlivosť a pochopenie pri dodržiavaní opatrení a maximálneho počtu návštevníkov. 

Viac informácií na www.hradmodrykamen.sk, prípadne telefonicky na 047/24 54 100. 


Mediálni partneri SNM: