Detská nedeľa

20. 5. 2022

Deň plný hier a zábavy – aj taká bude Detská nedeľa 29. mája 2022 v Múzeu slovenskej dediny. Podujatie bude patriť deťom a ich rodičom. Nielen najmenší návštevníci sa od 10.00 do 16.00 h. môžu tešiť na bábkové predstavenia, detské hry a tance z minulých čias, tombolu a dobové vyučovanie. 

Hlavný program pripravili deti deťom. Na podujatí vystúpia detské folklórne súbory Turiec,  Stodolička z Martina a Malý Lysec z Belej-Dulíc. Ich spoločné vystúpenie si môžete pozrieť o 10.00, 12.30 a 15.00 h. Príbeh o Zlatej rybke rozpovedia herci z Divadla zo šuflíka zo Žiliny o 11.00  a 13.30 h. 

Pre najmenších návštevníkov bude pripravené putovanie rozprávkovým lesom pod vedením študentiek a študentov Strednej odbornej školy pedagogickej z Turčianskych Teplíc. S hlavičkou ako makovičkou môže odísť nejedna parádnica. Tradičné účesy budú dievčatám česať študentky Strednej odbornej školy obchodu a služieb z Martina.

A ako sa sedelo v starých školských laviciach, či písalo na tabuľky? Vaše ratolesti si budú môcť vyskúšať dobové vyučovanie v škole z Petrovíc o 10.30, 11.30 a 14.30 h. 

Pre šikovné ručičky bude pripravená tvorivá dielňa, kde si deti vlastnoručne zhotovia korkovú loďku, „vĺčka“ či tradičnú „frndžalku“ z gombíkov. Súčasťou podujatia budú aj hry na tráve či kolková dráha.

Nebude chýbať ani obľúbená detská tombola, kde vyskúšate svoje šťastie (ťah bude o 12.00 a 14.00 h). 

V drevenom kostole z Rudna sa o 13.30 h uskutočnia evanjelické a. v. služby Božie.

Súčasťou programu budú ukážky tradičnej ľudovej a umeleckej výroby a ponuka tradičných špecialít v krčme z Oravskej Polhory.

Návštevníci do 15 rokov majú na podujatie vstup voľný.

Organizátor si vyhradzuje právo na zmenu programu.

Kontakt pre bližšie informácie

Mgr. Michaela Konečná
tel.: 043/ 24 58 114
e-mail: michaela.konecna@snm.sk

Mediálni partneri SNM 

Rozhlas a televízia Slovenska Tlačová agentúra Slovenskej republiky Aktuality.sk