Kvetinový a remeselnícky jarmok pri kaštieli

27. 4. 2022

Aristokratické sídla, záhrady, parky aj interiéry boli vždy bohato zdobené kvetinami. Kvety ako súčasť okrasnej záhrady mali aj u Andrássyovcov veľkú tradíciu.Slovenské národné múzeum – Múzeum Betliar preto každý rok začiatkom mája pripravuje pre svojich návštevníkov tradičný kvetinový trh spojený s remeselníckym jarmokom. Tohto roku sa podujatie koná 30. apríla a 1. mája 2022 (sobota, nedeľa). 

Návštevníci si budú môcť pred kaštieľom zakúpiť rôzne druhy letničiek na ozdobenie svojich terás, balkónov a bytov, a tiež bylinky a okrasné dreviny. V rámci remeselníckeho jarmoku na hlavnej prístupovej ceste ku kaštieľu budú remeselníci z Gemera, ale aj zo vzdialenejších regiónov ponúkať svoje ručne zhotovené výrobky.

V sobotu 30. apríla o 13.30 h sa návštevníci dozvedia viac o histórii aristokratických rozárií, ktoré nám priblíži Mgr. Alena Krátka, kultúrno-propagačná manažérka zo SNM – Hudobného múzea, ktoré spravuje aj kaštieľ v Dolnej Krupej, preslávený prvým rozáriom na území Slovenska, ktorého zakladateľkou bola grófka Mária Henrieta Choteková (1863 – 1946).

O 15.00 h na pódiu pred kaštieľom privítame Komorný orchester mládeže efko. Mladí hudobníci z Košíc nám zahrajú známe melódie zo strieborného plátna. Vstup na koncert je bezplatný.V prípade nepriaznivého počasia sa koncert uskutoční v miestnom kultúrnom dome.

V nedeľu 1. mája bude pre návštevníkov vstup do kaštieľa bezplatný. Voľné vstupenky je potrebné si vyzdvihnúť v pokladni kaštieľa. Prehliadky budú z dôvodu bezpečnosti návštevníkov a zbierok v kaštieli prebiehať v skupinách s obmedzeným počtom osôb (max. 35), v čase od 9.30 do 17.30 h v štvrťhodinových intervaloch. Kaštieľ si tak v tento deň bude môcť pozrieť maximálne 1120 návštevníkov.

Srdečne vás pozývame a tešíme sa na vašu návštevu!

Kontakt: Judita Krajčiová, 0918 686 634, judita.krajciova@snm.sk 

Mediálni partneri SNM 

Rozhlas a televízia Slovenska Tlačová agentúra Slovenskej republiky Aktuality.sk #praveslovenske