Michalský jarmok

20. 9. 2022

Michalský jarmok

Nechajte sa zlákať tradičnou jarmočnou atmosférou do Múzea slovenskej dediny. V nedeľu 25. septembra 2022 od 10.00 do 16.00 h opäť zažijete za jeho bránami jarmočné radovánky počas 31. ročníka podujatia Michalský jarmok. 

Predstaví sa množstvo remeselníkov a ľudových výrobcov, ktorí predvedú ukážky rôznych výrobných techník. Ponúkať budú drevené a prútené výrobky, hlinený riad, textilné produkty, šperky, hračky a mnoho iného. Z bohatej trhovej ponuky sa nechajte zlákať na medovníky, domáci kváskový chlieb a iné druhy koláčov alebo pečiva, medovinu a ďalšie včelie produkty, bylinky či korenie. 

Na jarmokoch v minulosti nesmeli chýbať kočovní komedianti a bábkari. Našich návštevníkov bude zabávať bábkové divadlo Tyjátr, ktoré predvedie tradičné predstavenie Turecký ostrov alebo Gašparkova cesta do Ameriky o 11.00 a 14.00 h. K prechádzke po jarmoku neodmysliteľne patrí aj melódia flašinetu jeho principála Ivana Gontka. 

Jarmočnú atmosféru dotvorí ľudová hudba Podhradská muzika. Kupovať a zjednávať môžete na burze kníh a starožitností. Interaktívne ukážky dávnych techník predstaví návštevníkom Občianske združenie STARTECH – Staré technológie. Okrem iného sa dozviete, ako sa v dávnej minulosti vyrábali kamenné nožíky, kosáky či sekerky. 

Organizátor si vyhradzuje právo na zmenu programu. 

Kontakt pre bližšie informácie

PhDr. Anna Kiripolská
tel: 043/ 24 58 112
e-mail: anna.kiripolska@snm.sk

Mediálni partneri SNM 

Rozhlas a televízia Slovenska Tlačová agentúra Slovenskej republiky Aktuality.sk #praveslovenske