Modrokamenská hudobná slávnosť

12. 8. 2022

Modrokamenská hudobná slávnosť

Slovenské národné múzeum – Múzeum bábkarských kultúr a hračiek, hrad Modrý Kameň Váspozýva na podujatie Modrokamenská hudobná slávnosť. Vo Veľkej Palote kaštieľa sa 21. augusta 2022 odohrá siedmy ročník festivalu komornejhudby v podaní špičkových umelcov. Na dvoch koncertoch budú účinkovať interpretizvučných mien.

Klavírny recitál o 17.00 h bude patriť poprednému klaviristovi Jakubovi Čižmarovičovi. Jakub Čižmarovič pochádza zo známej hudobníckej rodiny. Prvé hodiny klavíra absolvovalako 8-ročný so svojou mamou Zuzanou v Kolíne nad Rýnom, kam sa rodina presťahovala zo Slovenska v jeho útlom veku. V Nemecku sa veľmi rýchlo etabloval ako jeden z najtalentovanejších klaviristov mladej generácie, čo potvrdili aj úspechy na viacerých súťažiach.

O 18.30 h sa predstaví Zuzana Mojžišová, ktorá patrí k priekopníčkam word music na Slovensku. Najnovší projekt Zuzany Mojžišovej Puščaňa prelína ľudovú pieseň s jazzom anecháva vyniknúť hudobnícke majstrovstvo speváčkiných exkluzívnych spoluhráčov. Nakoncerte vystúpi Stanislav Palúch (husle), Miku Skuta (klavír), Rastislav Andris (ľudovénástroje). V programe vystúpia aj žiačky ZUŠ z Modrého Kameňa.

Počet účastníkov koncertu je limitovaný. V prípade záujmu a pre potvrdenie účasti náskontaktujte na telefónnom čísle 047 24 54 100. Viac informácii sa dozviete nawww.hradmodrykamen.sk.

Hlavným organizátorom podujatia je občianske združenie ORGANYzácia, spoluorganizátorom Slovenské národné múzeum – Múzeum bábkarských kultúr a hračiek,Modrý Kameň.

Hlavný partner

Fond na podporu umenia

Mediálni partneri SNM 

Rozhlas a televízia Slovenska Tlačová agentúra Slovenskej republiky Aktuality.sk