Noc múzeí a galérií 2022 v Múzeu židovskej kultúry v Bratislave opäť naživo

10. 5. 2022

Slovenské národné múzeum – Múzeum židovskej kultúry vás srdečne pozýva na 18. ročník obľúbeného podujatia Noc múzeí a galérií 2022, ktoré sa uskutoční v sobotu 14. mája 2022. Po dvoch rokoch, keď sme pre pandémiu fungovali počas tohto dňa len online formou, opäť otvárame brány múzea návštevníkom.

Múzeum židovskej kultúry budete môcť v sobotu navštíviť v čase od 15.00 – 22.00 ho s posledným vstupom o 21.30 h. Pre návštevníkov je pripravený bohatý a rôznorodý program, z ktorého si budú vedieť vybrať nielen tí, ktorých zaujíma židovská kultúra, ale aj milovníci umenia či gurmáni, ktorí by sa chceli dozvedieť viac o zásadách košer stravovania. Počas Noci múzeí a galérií 2022 budete mať možnosť zúčastniť sa kurátorského výkladu k našej aktuálnej výstave Košer – známy vs. neznámy či prednášky o židovských umelcoch, ktorá bude spojená s prezentáciou ich výtvarných diel. Možno vás Vás zaujme beseda o Chez Davide – jedinej košer reštaurácii, ktorá existovala v Bratislave. Ponúkame Vám aj lektorované prehliadky časťami našej stálej expozície. Pre zahraničných návštevníkov múzeum pripravilo prehliadku expozície v anglickom jazyku, ktorá predstaví zaujímavé judaiká z našej múzejnej zbierky. Návštevníci s deťmi budú mať možnosť navštíviť tvorivé dielne, pri ktorých sa kreatívnou cestou oboznámia so židovskou kultúrou.

Múzeum židovskej kultúry ako súčasť Slovenského národného múzea patrí medzi kultúrne inštitúcie Bratislavského samosprávneho kraja, ktoré majú počas Noci múzeí a galérií jednotné vstupné vo výške 5€ (deti do 12 rokov a ZŤP majú vstupné zdarma).

Viac informácií

Kristína Dublanová
vedúca kultúrno-propagačného oddelenia,
SNM – Múzeum židovskej kultúry v Bratislave
kristina.dublanova@snm.sk
+421 2 204 90 104; +421 918 902 395