Podpis zmluvy o spolupráci medzi SNM a Sanghai Art Collection Museum

27. 4. 2023

Podpis zmluvy o spolupráci medzi SNM a Sanghai Art Collection Museum

Generálny riaditeľ Slovenského národného múzea (SNM) Branislav Panis a prezident Sanghai Art Collection Museum Muqing Hu podpísali dnes 27. apríla 2023 v sídelnej budove SNM v Bratislave Zmluvu o spolupráci na prípravu a realizáciu výstavy s názvom Medzinárodná putovná výstava tradičného čínskeho umenia – Bratislavská expozícia (Výstava Jeden pás, jedna cesta). Výstava, ktorá sa nesie v znamení 20. výročia nadviazania vzťahov medzi čínskym mestom Šanghaj a Bratislavským samosprávnym krajom, odkazuje na symboliku Hodvábnej cesty, po ktorej v minulosti putovali tradičné čínske výrobky do Európy.

Autorská výstava Sanghai Art Collection Museum sa uskutoční v priestoroch SNM – Historického múzea na Bratislavskom hrade a pre návštevníkov bude sprístupnená od 12. októbra do 12. novembra 2023. Predstaví výrobky tradičného umenia, ktorými je čínska civilizácia dlhodobo preslávená, ako napríklad výrobky z hodvábu, grafiky či operné kostýmy.  Prvou medzinárodnou zastávkou výstavy bola v roku 2018 Alexandria (Egypt) a v nasledujúcom roku si výstavu mohli pozrieť aj návštevníci v tureckom Istanbule.

Sanghai Art Collection Museum je členom Medzinárodnej rady múzeí a asociácie čínskych múzeí. Je uznávané ako spoločenská organizácia 5A a uvedená v štatistických vzorkách Správy národného kultúrneho dedičstva.

čínska delegácia v snm

čínska delegácia v snm

čínska delegácia v snm

čínska delegácia v snm

Mediálni partneri SNM:

loga partnerov