Vianoce na dedine

6. 12. 2022

Vianoce na dedine

Nechajte sa vtiahnuť do víru tradičných zvykov predvianočného a vianočného obdobia. V nedeľu 11. decembra 2022 budú areálom Múzea slovenskej dediny znieť koledy a vinše sprevádzajúce posledné tohtoročné podujatie Vianoce na dedine. 

Vianočnú hru – Baladu o Panne Márii – príbeh, ktorý opisuje obdobie pred a po narodení Ježiška, predstaví Folklórna skupina Sliačanka z Liptovských Sliačov v čase o 11.00 a 13.30 h. 

Atmosféru stridžích dní a ondrejské zvyky vám priblíži o 11.30, 13.00 a 15.00 h. Folklórny súbor Lysec z Belej-Dulíc. Nebudú chýbať ani obchôdzky Mikuláša s anjelom a čertom, Lucie od návštevníkov podľa povery odoženú všetky zlé sily a o svojej budúcnosti sa možno dozviete viac pri ondrejskom veštení. 

Koledy a vinše v podaní Detského folklórneho súboru Lúčik z Turčianskych Teplíc budú areálom múzea znieť o 10.30, 12.30 a 14.30 h. 

Neodmysliteľnou súčasťou podujatia bude pečenie oblátok, zdobenie medovníkov, ukážky výroby vianočných ozdôb a predaj výrobkov od ľudovo-umeleckých výrobcov. O tradičné špeciality bude obohatené aj stánkové občerstvenie pre návštevníkov. V tvorivej dielni si budú môcť detskí návštevníci vyrobiť vlastné vianočné ozdoby zo slamy alebo papiera. 

Súčasťou podujatia bude autorská výstava obrazov Evy Bebčákovej pri príležitosti životného jubilea turčianskej výtvarníčky s názvom Slovensko moje milované. 

Organizátor podujatia, ktoré bude prebiehať od 10.00 do 16.00 h, si vyhradzuje právo na zmenu programu. 

Kontakt pre bližšie informácie 

Mgr. Michaela Konečná
tel: 043/ 24 58 114
e-mail: michaela.konecna@snm.sk 

Mediálni partneri SNM 

Rozhlas a televízia Slovenska Tlačová agentúra Slovenskej republiky Aktuality.sk