Zavaľte archeológov otázkami - Noc múzeí a galérii 2021

od 15. 5. 2021, 10:00 do 16. 5. 2021, 12:10

Zavaľte archeológov otázkami - Noc múzeí a galérii 2021

Napíšte svoju otázku do SNM - Archeologického múzea

Tento rok bude Medzinárodná akcia Noc Múzeí a galérii (sobota 15. 5. 2021) opäť z veľkej časti online. Hlavný program si budete môcť pozrieť z pohodlia domova. Spájať by nás mala spoločná téma: Obnova a vízia. Veríme, že keďže tento rok nad podujatím prevzala záštitu aj pani prezidentka Zuzana Čaputová, bude dostatočne rezonovať v spoločnosti a prinesie nové témy a veľmi potrebné vízie pre kultúrne inštitúcie na Slovensku.
SNM – Archeologické múzeum by chcelo napriek ťažkej situácii zostať v spojení s návštevníkmi a ponúknuť Vám náhradný dialóg. Keďže sa nebudeme môcť osobne stretnúť v rozhovore, tak by sme Vás radi vyzvali: „Prosím pošlite nám svoju otázku, na ktorú by ste radi dostali od nás odpoveď!"
Možno ste nevedeli, že vôbec máme Archeologické múzeum, kde takéto múzeum sídli, čo môžete u nás vidieť. Alebo nás poznáte a zaujal Vás nejaký exponát, chcete vedieť čo je u nás v múzeu najstaršie, či najcennejšie alebo by ste radi vedeli ako archeológ pracuje. Veríme, že sú témy, o ktorých by ste sa chceli dozvedieť viac, že nosíte v sebe nejasnosti, na ktoré ste sa nemali koho opýtať.

Príklady otázok, ktoré sme už dostali:
Načo vlastne slúžili venuše?
Prečo je archeológia hlavne o hrncoch, alebo sa mi to len zdá?

Vaše otázky nám do 1.5.2021 napíšte do mailu archeolog@snm.sk, prípade anna.bajanova@snm.sk, alebo pridajte ako komentár na našej Facebookovej stránke https://www.facebook.com/SNMarcheologickemuzeum.
Z Vašich otázok viacero vyberieme a urobíme z odpovedí video, v ktorom budete môcť nájsť aj svoj dotaz. Video bude zverejnené cez spoločnú stránku akcie na Noc múzeí a galérií (15. 5. 2021), ako aj na stránke a facebooku nášho múzea. Tie otázky, na ktoré reagovať vo videu nestihneme, pridáme s odpoveďami na našu Facebookovú stránku.

Užitočné odkazy:
https://www.snm.sk/am
https://www.facebook.com/SNMarcheologickemuzeum
https://www.nmag.sk