Hľadanie Dobra v Hudobnom múzeu

1. 12. 2019

Hľadanie Dobra v Hudobnom múzeu

SNM - Hudobné múzeum pripravilo na začiatok adventného obdobia hudobný sprievodný program k aktuálnej výstave venovanej rezofonickej gitare DOBRO®

Podujatie pre rodiny s deťmi v predvianočnom čase vtiahne do objavovania Dobra v nás i okolo nás, do ktorého sa návštevníci všetkých vekových kategórií ponoria všetkymi zmyslami. Tóny Dobra budú striedať koledy, rozvoniavať bude detský punč. Deti sa zabavia v dielničke, kde budú môcť spoznať strunové nástroje, vyrobiť si drobné vianočné ozdoby, či odskúšať hru na detské hudobné nástroje. Dospelí návštevníci si zatiaľ môžu nerušene pozrieť výstavu ...a nazvali ju DOBRO®.

Výstava o rezofonickej gitare Dobro a jej slovenských vynálezcoch prináša príbeh prvej rezofonickej gitary na svete pod názvom Tricone a neskoršie aj jej slávneho dreveného modelu so slovenským menom DOBRO® (zač. 20. storočia) v Spojených štátoch amerických, za ktorým sú slovenskí rodáci Ján Dopjera s bratom Rudolfom „Rudym" Dopjerom. Rezofonická gitara – dnes považovaná za americký ľudový hudobný nástroj – je súčasťou amerického kultúrneho dedičstva. Svoj domov si našla najmä v country, bluegrassovej, havajskej i bluesovej hudbe.

Srdečne pozývame naladiť sa na vianočnú nôtu a zistiť, že hmotné a nehmotné Dobro má veľa podôb.

Praktické informácie
Sprievodné podujatie: 1.12.2019 od 14:00 - 16:30 h
Miesto: SNM-Hudobné múzeum, Výstavný pavilón, Žizkova 16, Bratislava
Otváracie hodiny: 10.00 h - 17.00 h (posledný vstup 16:30 h)
Vstupné: zdarma