Koncert Odkazy II

25. 8. 2021, 18:00 - 19:30

Koncert Odkazy II

Dňa 25. augusta 2021 sa o 18.00 hod. v Záhrade Slovenského národného múzea v Martine uskutoční v poradí druhý koncert projektu Odkazy II., ktorý bude venovaný všestrannej osobnosti, výtvarníkovi, fotografovi, filmovému režisérovi Karolovi Plickovi.

Kultúrny odkaz Karola Plicku presahuje rámec česko-slovenského formátu. Paril medzi spoluzakladateľov Akademie umění v Prahe a práve v tomto duchu je profilovaný i koncert, počas ktorého sa predstaví absolventka Akademie umění v Prahe, klaviristka Kateřina Ochmanová, klarinetista David Šimeček, v súčasnosti pôsobiaci člen orchestra Opery Národního divadla v Prahe, ktorý spoločne tvoria Quasi duo. Ako hosť sa predstaví tenorista Vladimír Šlepec. Zaznie výber svetovej literatúry pre klavír, klarinet a tenor.

V prípade nepriaznivého počasia sa koncert presúva do sály Barmusea.

Hlavným organizátorom projektu je Združenie turčianskych muzikantov a spoluorganizátorom je Štúdio Pivnica. Projekt je realizovaný v spolupráci so Slovenským národným múzeom v Martine - Múzeom kultúry Čechov na Slovensku a finančne ho podporil Fond na podporu kultúry národnostných menšín.

Budeme radi, ak podujatie podporíte osobnou účasťou aj Vy!

Vladimír Šlepec
Autor a dramaturg projektu


Bližšie informácie:
PhDr. Hana Zelinová
hana.zelinova@snm.sk
043/24 56 111