Čo vedia myši z múzea?

Čo vedia myši z múzea?

Nemôžete obsedieť doma? Ešte chvíľu trpezlivosti a čoskoro sa v múzeu zase stretneme. Dovtedy máme pre Vás a Vašich špuntov tip - zabavte a vzdelávajte sa s pracovnými listami, ktoré pripravili naslovovzatí odborníci - myši z múzea. No povedzte, kto by mal múzeum poznať lepšie, ako je ho obyvateľ, ktorý sa prepchá každou špárou, do každej diery môže vopchať zvedavý ňufák a z múzea vlastne nikdy ani nevytiahol labky...

Pracovno-myšie listy pre rodičov s deťmi prezradia, aká je príroda Turca, zoznámia Vás so životom našich predkov, vezmú na výpravu do ríše umenia a spoznávať s nimi budete môcť omnoho viac! To, čo sa naučíte, sa isto zíde pri ďalšej návšteve našich múzeí. Už teraz sa v nich na Vás tešíme!

Listy si môžete vytlačiť, alebo sa nimi len inšpirovať. Dajú sa zložiť (podľa naznačenej línie na strane 1/3) a pripnúť do karisbloku (preto je ich radenie trochu "naopak").

Želáme Vám veľa zábavy a nových objavov!

ilustračný obrázok myši

Akože čože? Hľadať kamošov teraz, keď je karanténa? Veď aj myši z múzea vedia, že máme byť doma, aby sme nenakazili seba ani nikoho iného.

SPRÁVNE!

Ale my nemyslíme takých ľudských kamarátov... Čo keby ste sa porozhliadli počas prechádzky s rodičmi a našli si za kamaráta strom?

Môže byť malý, veľký, listnatý či ihličnatý - hlavné je, aby sa Vám páčil a mohli ste ho preskúmať od korienkov až... až kam dovidíte.

STIAHNITE SI PRACOVNÝ LIST (PDF, 1,2 MB) alebo AKO OBRÁZOK 1. strana, 2. strana
ilustračný obrázok myši


Spomeniete si na vôňu nového dreveného nábytku? Vonia ako les, však? Dokáže rozvoňať celý dom alebo byt. Každé drevo má arómu, podľa ktorej ho spoznáme (tak ako strom podľa listov alebo kôry).
Kyslo, skoro ako ocot, vonia dubové drevo, lipové zas sladkasto. Najviac o tom, ako všakovako drevo rozvoniava, by vám vedel porozprávať remeselník, ktorý z dreva vystrúha lyžicu, stoličku aj sochu. Jeho meno nájdete v tajničke.

Ak si nebudete vedieť dať rady, dobrým pomocníkom k riešeniu úloh je Encyklopédia ľudovej kultúry. Zoznámite sa v nej s kopou slovíčok, ktoré Vám nebudú známe.

STIAHNITE SI PRACOVNÝ LIST (PDF, 1,6 MB) alebo AKO OBRÁZOK 1. strana, 2. strana