Svätojánsky večer v Rožnove pod Radhoštěm

21. 6. 2014, 21:00 - 23:55

Svätojánsky večer v Rožnove pod Radhoštěm

Slovenské národné múzeum v Martine - Múzeum slovenskej dediny a Valašské múzeum v přírodě v Rožnove pod Radhoštěm Vás pozývajú na Svätojánsky večer. Večer plný tajomných slnovratových zvykov a poézie sa uskutoční v rožnovskom múzeu 21. júna 2014 od 21. hod.

 

Kde: Valašská dedina - oslava slnovratu vo Valašskej dedine, amfiteáter Na Stráni.

Ukážky remeselnej výroby po celý deň. Areál je večer otvorený návštevníkom od 20.00. Na Svätojánskom večeri - plnom tajomných slnovratových zvykov a poézie účinkujú súbor SOLÁŇ a spoločnosť HISTORIKA z Rožnova pod Radhoštěm a folklórna skupina HÁJIČEK z Chrenovca - Brusna.

Po skončení programu večerná zábava s cimbalovou muzikou BAČA z Valašského Meziříčí.

Ukážky remesiel:
v Drevenej dedine: drátkovanie, výroba medovníkov, sklenených vitráží, drevených hračiek a drevených výrobkov v podaní slovenských výrobcov
vo Valašskej dedine: výroba na krosienkach, tlačené a vykrajované perníky a výrobky z medu, stolárstvo a truhlárstvo

Program je pripravený vrámci projektu "Živá muzea aneb podoba známá i neznámá - Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm", ktorý byl podporený Európskou úniou - Európskym fondom pre regionálny rozvoj z programu cezhraničnej spolupráce Česká republika - Slovenská republika 2007 - 2013 Spoločne bez hraníc, Fond mikroprojektov.