Už sa fašiang kráti

19. 2. 2012, 10:00 - 16:00

Už sa fašiang kráti

Už je po fašiangoch, po tej krásnej kráse,
už sa blcha so všou na vrch hlave pasie.

V nedeľu 19. februára 2012 sa v SNM v Martine - Múzeu slovenskej dediny v Jahodníckych hájoch uskutoční prvé tohtoročné programové podujatie Už sa fašiang kráti.

Pozývame vás do martinského skanzenu zažiť atmosféru tradičných dedinských fašiangov. V programe od 10.00 do 16.00 si zaspievate a zatancujete spolu s rôznymi maškarami – chlap v koši, turoň, sitárik, baba naopak, slamenár, dochtor, jazdec na drevenom koni, vodník, hasič, mladucha...

Po prvýkrát sa u nás predstavia fašiangovníci a muzikanti folklórnej skupiny Limbora z Prečína pri Považskej Bystrici v programe „Chodenie po kláte“. Nakoniec za sprievodu plačiek a veselej muziky pochováme basu, aby mohla odpočívať až do vzkriesenia po Veľkej noci.

Pripravené sú aj fašiangové špeciality, čajovňa i občerstvenie v rázovitej krčme. Nebudú chýbať ukážky remeselnej výroby spojené s predajom.

Vítaní sú návštevníci, ktorí prídu v maske a doplnia náš sprievod – samozrejme, „maskovaní“ návštevníci majú vstup voľný. 

Každý päťdesiaty návštevník dostane voľnú vstupenku do všetkých expozícií Slovenského národného múza v Martine!

Martin, 6.2.2012

 

Ďurdíková Jaroslava
Kontakt: Ďurdíková Jaroslava
043/2458115
jaroslava.durdikova@snm.sk
www.snm-em.sk, www.snm.sk, www.skanzenmartin.sk
pokladňa MSD: 043/42 39 491

Milí návštevníci, nezabúdajte, že Múzeum slovenskej dediny je otvorené aj v zimnej sezóne počas mesiacov november – apríl denne okrem pondelka a soboty od 10.00 do 14.30.