Zažite tradičnú atmosféru na Michalskom jarmoku

30. 9. 2018, 10:00 - 16:00

Zažite tradičnú atmosféru na Michalskom jarmoku


Nechajte sa zlákať tradičnou jarmočnou atmosférou do Múzea slovenskej dediny. V nedeľu 30. septembra 2018 od 10.00 do 16.00 hod. opäť zažijete za jeho bránami jarmočné radovánky počas 28. ročníka podujatia Michalský jarmok. 

Množstvo remeselníkov a ľudových výrobcov predvedie ukážky rôznych výrobných techník. Stretnete hrnčiara, rezbára, košikára, drotára a mnoho ďalších. Z bohatej trhovej ponuky si môžete vybrať drevené a prútené výrobky, hlinený riad, výrobky z drôtu, textilné produkty, šperky, hračky a veľa iného. Rozvoniavať budú tradičné medovníky, Vaše chute potešia džemy, sirupy, sušené ovocie a rozmanitá ponuka medov. Nebudú chýbať slovenské vína a burčiak, tradičné pečivo i výrobky zo salaša. Rady na rôzne neduhy Vám poskytnú bylinkári a korenári. 

Atmosféru Michalského jarmoku spestrí ľudová hudba Podhradská muzika. 

Na jarmokoch v minulosti nesmeli chýbať kočovní komedianti a bábkari. Zabávať Vás bude už tradične bábkové divadlo Tyjátr, ktoré o 11.00 a 14.00 hod. predvedie svoje nové predstavenie spracované na motívy hry ľudových bábkarov Turecký ostrov. K prechádzke po jarmoku neodmysliteľne patrí aj melódia flašinetu. Do tajov tohto starodávneho nástroja, ktorý vymizol z našich ulíc a námestí, Vás uvedie Ivan Gontko. 

Originálny portrét v turčianskom, horehronskom či liptovskom kroji si môžete odniesť z dobového fotoateliéru. 

Chodenie na chodúľoch, skákanie vo vreci či kolky? To sú dobové kratochvíle, ktoré sme pre Vás taktiež pripravili. Kupovať a zjednávať môžete na burze kníh a starožitností. Jarmočnú atmosféru spríjemní posedenie pri dobrom jedle a pití v krčme z Oravskej Polhory. 

O 13.30 hod. sa bude konať rímskokatolícka svätá omša v drevenom kostole z Rudna. 

Dvadsiaty ôsmy ročník obľúbeného podujatia podporili MaxxxSound – Róbert Gajdoš a Požičovňa kostýmov a krojov Matice slovenskej. 

Zmena programu je vyhradená. 

Bližšie informácie u organizátorky: 
Mgr. Tatiana Kadlecová 
tel.: 043/24 58 112 
mial: tatiana.kadlecova@snm.sk 

Plagát