Deň hrania

25. 9. 2021, 09:00 - 17:00

Deň hrania

Deň hrania na hrade Modrý Kameň
Oslávte Svetový deň hrania v múzeu hračiek.

Pri príležitosti Svetového dňa hrania Slovenské národné múzeum – Múzeum bábkarských kultúr a hračiek, hrad Modrý Kameň Vás pozýva na podujatie Deň hrania, ktoré sa uskutoční 25.septembra 2021 od 9:00 – 17:00 hod.

„BEZ MOBILU POĎ SA HRAŤ NA MODROKAMENSKÝ HRAD"

Nájdite si čas v poslednú septembrovú sobotu na divadlo, hry a zábavu.

Cieľom iniciátorov Svetového dňa hrania je odtrhnúť deti od obrazoviek televízorov a počítačov. Strávte tento deň v našom múzeu. Pripravené budú hradné spoločenské hry. Vyrobíme a oblečieme spolu aj papierové bábiky.Počas prehliadky múzea sa zoznámite so životom detí od čias stredovekých až po súčasnosť. Pripomenieme si hračky z minulosti, niektoré z nich aj vyskúšate. Rozlúčime sa s výstavou stavebnice MERKUR.

S hračkami sa hráme a divadlo sa hrá.

Pozvanie na modrokamenský hrad prijalo súkromné divadlo TEÁTRO NELINE. O 14:00 hod sa na nádvorí kaštieľa odohrá príbeh statočného a odvážneho Rytiera BAJAJU, ktorý raz vo sne zbadal dievča ako kvet. Volala o pomoc, tak sa vybral za ňou. Ak chceš vedieť viac, príď medzi nás!
O 16:00 spoznáte Štrikuľku - šikuľku, ktorá rada štrikuje, hačkuje, prepletá, zapletá. Príbeh o nej sa volá Uštrikovaná rozprávka.

25.septembra 2021 od 9:00 – 17:00 hod sprístupníme v kaštieli expozície múzea aj tvorivú dielňu.

Vstupné na podujatie je 7,00 € pre dospelých, 4,00 € zľavnené vstupné pre deti od 3 – 15 rokov, študentov a seniorov. Každý návštevník podujatia bude zaradený bude zaradený do zlosovacej súťaže o stavebnicu MERKUR.

Podujatie sa uskutoční v súlade s aktuálne platnými protipandemickými opatreniami. Prosíme všetkých návštevníkov, aby ich dodržiavali a rešpektovali pokyny organizátora.

V prípade záujmu o viac informácií nás kontaktujte na telefónnom čísle 047 24 54 100. Viac informácii sa dozviete aj na www.hradmodrykamen.sk.
Organizátor si vyhradzuje právo na zmenu programu.