Duchovia a svetielka na hrade 2019

26. 10. 2019, 13:40 - 23:55

Duchovia a svetielka na hrade 2019

Príďte a zažite pravú dušičkovú atmosféru na hrade Modrý Kameň. V sobotu 26. októbra 2019 nás čaká podujatie s názvom „Duchovia a svetielka na hrade Modrý Kameň".

Rozprávkovo - strašidelný program začne o 15:00 hod. prehliadkami v kaštieli. Nebudú to však obyčajné prehliadky, pretože v túto noc sa kaštieľ premení na Hotel Transylvánia. Hotelom vás bude sprevádzať zombícky služobník, stretnete aj majiteľa hotela grófa Drakulu a jeho dcéru Mavis, ktorá oslavuje narodeniny. Na oslave nebude chýbať ani Jonathan a iné postavičky z tejto rozprávky.

O 17:00 hodine vás čaká vystúpenie Loutkového divadla z Písku s hrou „Červená karkulka".

O 18:00 hodine sa spolu za prítomnosti všetkých strašidiel s hudobným doprovodom a pod vedením 4 metrovej bábky Pierota presuniete v Lampiónovom sprievode do Parku Sv. Anny. Tam už budú čakať dobré bosorky a zatancujú tanec bosoriek, ktorý všetkých očistí od zlých síl. Spolu si tancom pričarujeme šťastie.

plagát o súťaži

Na tento rok sme pre vás vymysleli aj špeciálnu súťaž o titul Kráľa, alebo Kráľovnej duchov a svetielok 2019. Stačí, ak najskôr týždeň pred podujatím alebo najneskôr v deň podujatia do 17:00 hod. prinesiete na hrad vyrezanú tekvicu. Naša porota vyberie najkrajšiu a jej majiteľ získa titul kráľa alebo kráľovnej na celý rok 2019. Slávnostné korunovanie so strašidlami sa uskutoční priamo na podujatí. Kráľ alebo kráľovná dostanú aj hodnotnú cenu!

Vaša kreativita sa v tento večer môže prejaviť v Temných tvorivých dielňach, kde budeme vyrábať rôzne strašidielka, masky a magické predmety.

K tomuto obdobiu už neodmysliteľne patrí zapaľovanie svetla. V našom múzeu túto úlohu zastanú tekvice a vyrobené svetielka. Nezabudnite si to svoje svetielko priniesť so sebou a samozrejme príďte v maske!
Tešíme sa na Vás!

Vstupné na podujatie je 3 € pre dospelých, 1,50 € pre deti, študentov a dôchodcov. Voľný vstup platí pre deti do 3 rokov a ZŤP. Tvorivé dielne sú v cene prehliadky. Samostatný vstup do tvorivej dielne 1 €.
Viac informácií na www.hradmodrykamen.sk, prípadne telefonicky na 0918 999 609, 047/24 54 100.

Fb udalosť