Poľovnícke dni 2016 na hrade Modrý Kameň

10. 9. 2016, 10:00 - 20:00

Poľovnícke dni 2016 na hrade Modrý Kameň

Plagát k podujatiu 

 

Slovenské národné múzeum – Múzeum bábkarských kultúr a hračiek, hrad Modrý Kameň a organizátori podujatia vás srdečne pozývajú na podujatie Poľovnícke dni 2016.

V piatok 9. septembra 2016 o 15:00 hod. sa uskutoční v slávnostnej Palote kaštieľa odborný seminár na tému „Perspektívy chovu malej zveri v okrese Veľký Krtíš.“

V sobotu 10. septembra pokračuje podujatie celodenným programom, ktorý sa začne o 10:00 hod slávnostnou Hubertovou svätou omšou v kaplnke Sv. Anny na hrade.

11 poľovníckych združení a spolkov si zasúťaží v jedinečnej súťaži vo varení poľovníckeho guľášu, ktorá je tradičnou súčasťou Poľovníckych dní.

Návštevníci si môžu počas celého podujatia pozrieť ukážky z kynológie, zapojiť sa do súťaží v ručnom pílení dreva, hode kyjakom či streľbe zo vzduchovky.

 Na podujatí v priestoroch kaplnky Sv. Anny vystúpia Citaristi z Neniniec.

Hosťami dňa budú Štefan Skrúcaný, ktorý sa predstaví nielen ako výborný glosátor, ale aj spevák. Ďalším hosťom je herec Ľubomír Paulovič, ktorý sa okrem herectva venuje aj divadelnej a televíznej réžii.

O výbornú náladu sa postará slovenská klasika skupina Senzi Senzus.

Deti môžu spoznávať prírodu formou zážitkového učenia „Čo vieme o lese?“.

Tí najodvážnejší sa môžu uchádzať o pasovanie do poľovníckeho cechu samotným grófom Balašom. Celé poobedie sa môžu na nádvorí kaštieľa zabaviť so Šaškou Baškou a jej skákacím hradom. Vyskúšať si jazdu na koňoch, alebo s RC modelmi áut.

Expozície múzea budú otvorené za znížené vstupné a počas celého dňa budú sprístupnené aj bábkarske tvorivé dielne v múzeu. Najmenších poteší Hračkovisko s možnosťou pohrať sa v múzeu.

 

Vstup na podujatie je 3 € pre dospelých a 1 € pre deti a dôchodcov. Počas podujatia môžete tiež navštíviť múzeum za špeciálne zvýhodnené vstupné. Viac informácií telefonicky na 047 24 54 100, 0918 999 609.

 

Tešíme sa na vás!