Deti a zase deti

od 28. 10. 2017 do 22. 12. 2017

Deti a zase deti

Hravé, či na prvý pohľad absurdné, no vo svojej podstate, kdesi pod prvým letmým pohľadom, veľmi výstižné. Svet bez pravidiel, zväzujúcich zákonov. Hra, čo sa na nič nehrá.

Spovede, sociálne výpovede, narážky na minulosť, či budúcnosť, no stále pohrávajúce sa s človekom dneška. Budovanie nových svetov z útržkov tých starých-známych. Ján Juhaniak a Marián Vredík vo svojej spoločnej výstave, pozostávajúcej z výberu prác ich individuálnej tvorby, poukazujú na stret súvislostí v tom, čo nás všetkých predsa len spája. Niekde na pomedzí dneška a zajtrajška, či toho, čo bolo len včera - sme Deti a zase deti. Myšlienky plávajúce vo formách presahujúcich ich domáce médium maľby. Netradičné formy nesúce individuálne obsahy.

Naprieč médiami, v ich vlastnej autorskej spleti malieb prelínajúcich sa s kolážou, medzi gumenými medvedíkmi, hračkami a animovaným životom narážame častokrát na nie práve pohodlné otázky. „Ako keď nastane uprostred slnka tma," a úlomky ozvien čias dávno minulých formujú našu budúcnosť a pýtajú sa nás... a čo dnes? ... „zrkadlo mieri späť"...i tak sme len Deti a zase deti.

Výsatava potrvá od 28. 10. do 22. 12. 2017.

Plagát k výstave

 

Informácie k ďalšej návšteve múzea

Otváracie hodiny
Vstupné 
Informácie pre návštevníkov
Program 
Kontakt