Strašidelný zámok

od 5. 5. 2023, 09:00 do 8. 5. 2023, 17:00

Strašidelný zámok

Strašidelný zámok je podujatie, ktorým sa prinavrátia strašidlá na Bojnický zámok. Cez strach, smiech i dojatie približuje návštevníkom históriu zámku a jeho bývalých, skutočných i legendárnych obyvateľov v spojení s legendami a povesťami. Ide o divadelný útvar, kde sa historická realita snúbi s mystifikáciou príbehov, ktoré využíva autentické prostredie Bojnického zámku.

1888

"To vy môžete za všetko pán gróf! Keby ste nevymýšľali s prestavbou hradu nebolo by sa nič stalo! Prebudili ste dávne zlo ktoré drieme v jeho múroch. Bývalým majiteľom sa to nepáči čo s ním plánujete. Vypomstí sa to a hlavne nám, obyčajným ľuďom! Cholera zmizla už pred rokmi a je znova späť! A v predvečer požiaru v meste videli Čiernu pani. To je predsa jasný dôkaz, či nie?! Kvôli vám a vašej prestavbe znova ožívajú!"

Strach z nového, neznámeho, či nepochopeného v ľuďoch odpradávna prebúdza úzkosť a s ňou smrteľné hriechy, staré ako ľudstvo samo. Prestavba jedného schátraného hradu tak otvorila brány do zatuchnutých svetov, ktoré nemali byť znova sprístupnené. Otázkou je, či temné tiene slabostí ľudskú dušu opantajú, či naopak sú jej výtvorom. Odpoveď prezradí príbeh jedného grófa, ktorý chcel zanechať krásu pre budúce generácie, ale s ňou sa mu podarilo v cimburí uchovať i jej odvrátenú démonickú stránku ľudstva.

"Gróf Pálffy je hriešnik! Pyšný, lakomý a stále nemá dosť. Sťahuje na seba trest Boží a my za to platíme! Samotní démoni z pekla už po nás naťahujú svoje pazúre."

Pilotný ročník Strašidelného zámku sa bude konať v termíne 28.4. – 1.5.2023 a 5.5. – 8.5.2023 od 9:00 do 17:00 hod.

Réžia: Vojtech Bartko

Pagát k podujatiu

 

 

Otváracie hodiny
od 9:00 do 17:00