LETObranie

od 13. 7. 2024, 09:00 do 14. 7. 2024, 17:00

LETObranie

Nový festivalový formát, ktorý počas letného víkendu spája na Červenom Kameni odborné podujatia, umelecké vystúpenia aj program pre rodiny s deťmi. Do premiérového júlového LETObrania  bude patriť napríklad:
Divadelná inscenácia Kráľova metresa, intímny príbeh o Marianne Pálffy, ktorá sa dostala z Červeného Kameňa až do spálne cisára Jozefa I. V unikátne poňatom hradnom podzemí pôjde o pôsobivé spojenie komornej drámy s monumentálnymi priestormi.
Koncert ženského vokálneho zoskupenia Paper Moon Trio,  ktoré pôvodne pôsobilo v hudobnom zoskupení Bratislava Hot Serenader. Ich zámer je jediný - autentickou a originálnou interpretáciou preniesť diváka do zlatých ér swingu, charlestonu a inej hudby 20. rokov minulého storočia.
Deti zabaví medzinárodne oceňované Divadlo PIKI, ktoré už od roku 1990 patrí k najlepším kočovným divadlám na Slovensku. Využíva prvky bábkového divadla, pantomímy, klauniády a grotesky, dôraz na prekvapivé riešenia a herca. 
V júlovom Čaji o piatej sa budeme v sprievode dobovej hudby, čaju a čajových špecialít  rozprávať o uniforme Morica Pálffyho, posledného významného člena rodu Pálffy, politika európskeho formátu.
Na odievanie bude zameraná aj Módna prehliadka, ktorá vás prevedie expozíciou a ukáže vám ju z netradičnej perspektívy. Zameria sa historické odievanie sprostredkované cez portréty a repliky historických šiat.